Gdańska Akademia Seniora wystartowała!

Rok 2012 został ogłoszony przez Komisję Europejską Rokiem Aktywności osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji „Dom Sąsiedzki Za Murami” przygotował dla seniorów ciekawą propozycję.

 

Dzięki inicjatywie „Domu Sąsiedzkiego Za Murami”, w Gdańsku narodziła się Akademia Seniora. Jej uroczyste otwarcie pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska miało miejsce 2 marca 2012. Nadrzędnym celem akademii jest propagowanie solidarności międzypokoleniowej i aktywizacja osób starszych. Jedną  z pierwszych ofert Gdańskiej Akademii Seniora przeznaczonej dla osób dojrzałych jest cykl bezpłatnych zajęć i wykładów, które odbywają się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku.


Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna, więc z pewnością każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Organizatorzy proponują między innymi wykłady na temat: edukacji prozdrowotnej i profilaktyki, bezpieczeństwa, zagadnień prawnych i finansowych, historii sztuki, literatury, turystyki oraz kultury dawnego Gdańska. Przewidziano także zajęcia o charakterze praktyczno-warsztatowym, w tym między innymi: lektoraty języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego oraz zajęcia rekreacyjne i relaksacyjne.

 

Szczegółowe informacje i zapisy:

 „Dom Sąsiedzki Za Murami” ul. Za Murami (za cukiernią W-Z )
Telefon: 58 765 19 76

E-mail: fundacja.forum@wp.pl

 

 

Kaja ChmielewskaFoto: http://galeriazamurami.org.pl/#


Projekt i wykonanie: Mehowmy