Gdańsk z perspektywy dwóch kółek

Jeśli dawno nie otwierałeś skrzynki pocztowej to koniecznie musisz to zrobić. Może właśnie dziś listonosz wrzucił do niej mapę ścieżek rowerowych.


Miejscy urzędnicy przygotowali dla wszystkich gdańszczan broszurę „Rowerem bezpiecznie przez Gdańsk”. Oprócz aktualnej mapy z zaznaczonymi trasami rowerowymi, można przeczytać w niej również kilka praktycznych informacji m. in. o przepisach drogowych dotyczących rowerzystów. Pomysł gdańskiego magistratu, to kolejny element działań w ramach projektu Mimosa Civitas Plus, którego celem jest promowanie zrównoważonego transportu w mieście.


Gdańsk posiada największą ilość ścieżek rowerowych w Polsce. Łącznie jest ich ok. 450 km. Oznacza to, że rowerem można dojechać praktycznie wszędzie, a płynie z tego wiele korzyści. Dbasz nie tylko o środowisko, ale też nie tracisz czasu na stanie w korku, a także w szybki sposób poprawiasz swoją kondycję fizyczną.


Broszura, to kolejny element zachęcający gdańszczan do korzystania z rowerów na co dzień. Jak pokazują badania, każdego roku liczba aktywnych rowerzystów w mieście wzrasta o 20%.

 

 

Ola

 

 

 

 

Foto: Mateusz Włodarczyk

Projekt i wykonanie: Mehowmy