Gdańsk w sieci – kolejny BiblioCamp już ruszył

7 maja ruszyła trzecia edycja projektu BiblioCamp realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Szczególną rolę w projekcie odgrywają blogi, portale oraz inne inicjatywy internetowe dotyczące Gdańska. Ważnym elementem projektu są warsztaty, które pozwalają na zdobycie umiejętności praktycznych oraz zachęcają do twórczego wykorzystania możliwości, które daje wirtualna rzeczywistość. Instytut Kultury Miejskiej jest partnerem projektu.

BiblioCamp 2013 to 3 moduły tematyczne: MIASTO W SIECI, KULTURA W SIECI ORAZ DZIECI DLA SIECI. Będą to prezentacje poszczególnych zagadnień, dyskusje z udziałem twórców i specjalistów ale również warsztaty rozwijające umiejętności praktyczne. Organizatorzy zapraszają na spotkania i warsztaty, które w maju i czerwcu odbędą się w Filii Gdańskiej, Bibliotece Głównej, Bibliotece Manhattan oraz Filii nr 9 WiMBP w Gdańsku.

W ramach modułu MIASTO W SIECI zaprezentowane zostaną możliwości gdańskich serwisów internetowych oraz przedstawione inspirujące przykłady mieszkańców Gdańska tworzących w sieci. 

DZIECI DLA SIECI to wydarzenia skierowane do najmłodszych użytkowników sieci, wkraczających dopiero w świat internetu. Odbędą się warsztaty dla uczniów szkół podstawowych klas 4-6 dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu oraz spotkanie z blogerką piszącą o książkach dla dzieci. Pierwsze warsztaty odbędą się 18 maja w Filii nr 9 przy ul. Jagiellońskiej 8 na Przymorzu. 

Na zakończenie projektu, 8 czerwca w Bibliotece Manhattan, odbędzie się cykl wydarzeń pod hasłem KULTURA W SIECI. Będą to spotkania, prezentacje, dyskusje oraz warsztaty poświęcone zagadnieniom self-publishingu, crowdfundingu oraz współpracy blogerów piszących o książkach z wydawnictwami. Weźmie w nich udział Sławomir Czarnecki, koordynator Obserwatorium Kultury i MediaLab Gdańsk w Instytucie Kultury Miejskiej. 

Udział we wszystkich wydarzeniach projektu BiblioCamp jest bezpłatny.
Więcej informacji, program: www.bibliocamp.info

 

 

 

 

 

 

Źródło: mat.pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy