Gdańsk pozbywa się elektrośmieci

Mówimy elektrośmieci – myślimy wielka pralka, lodówka, no ewentualnie odkurzacz. A co z dziesięcioma telefonami ukrytymi głęboko w szufladzie? Co z zepsutą suszarką? Starym aparatem fotograficznym, komputerem z ery dyskietek? Te przedmioty także wymagają specjalnego traktowania i nie powinny wylądować na zwykłym śmietniku – z wielu powodów.


O tym, jak groźne dla naszego środowiska są elektrośmieci słyszymy nieustannie, specjalne punkty odbioru, specjalne zakłady utylizacji – oddając tam zużyty sprzęt elektryczny dajemy naszym dzieciom i wnukom szansę życia na, jeszcze, zielonej planecie. A jednak wielu z nas trzyma te rzeczy w domach, w piwnicach, na działkach – przechowywane z pieczołowitością godną lepszej sprawy. Nie warto robić z domu elektrośmietnika. Już w najbliższą sobotę będzie okazja do pozbycia się elektrośmieci z domu.


28 maja 2016 r., miasto zaprasza do mobilnych punktów zbierania elektrośmieci. Zanim jednak oddamy do punktu zbierania swój stary telefon, aparat fotograficzny, czy inne urządzenie zapisujące dane w cyfrowej postaci, powinniśmy upewnić się, że nie zostawiamy w nich kart sim i kart pamięci. Często w takich urządzeniach mamy zapisany kawał naszego życia, którym niekoniecznie chcielibyśmy się dzielić z innymi.

 

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor, pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.

Projekt i wykonanie: Mehowmy