Gdańsk pomaga. Kolejne domy szyte na miarę (kota)!

Dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe, z indywidualnym wejściem do każdego z pomieszczeń, tworzone z pełnym poszanowaniem indywidualnej kociej natury. Miasto Gdańsk zakupiło 150 domków dla kotów, wykonanych na zlecenie Miasta. Łącznie jest ich już 710, co oznacza że 2840 wolnobytujących kotów ma dach nad głową!


Miasto Gdańsk od 2006 roku oferuje kotom domy szyte ma miarę – własny kąt na wyłączność (1 pomieszczenie dla 1 kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii. Kocie schronienia przekazywane są spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym, które lokują je w sąsiedztwie swoich domów. A gdańszczan chętnych do niesienia pomocy nie brakuje. – Domki, które do nas docierają na bieżąco przekazywane są mieszkańcom Gdańska, bo zamówienia na nie składane są z wyprzedzeniem – informuje Marcin Tryksza, koordynator akcji z Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu.


Warunkiem otrzymania w zarząd kociego schronienia jest zgoda administratora terenu na jego umieszczenie. Wydział Środowiska planuje zakup kolejnych domków w przyszłym roku. Zainteresowani otrzymaniem kociego domku w 2012 roku już teraz zgłaszać mogą się do Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

 


Anna Dobrowolska

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku


Projekt i wykonanie: Mehowmy