Gdańsk pobiegnie dla Mateusza

Mateusz Pędziwiatr studiuje energetykę na Politechnice Gdańskiej. Cztery lata temu, gdy wracał do domu, wpadł pod pociąg. W wyniku tego wypadku Mateusz stracił rękę i nogę. Mateusz interesuje się muzyką i motoryzacją, uwielbia też podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Przed wypadkiem młody mężczyzna był bardzo aktywny sportowo. Nadal ćwiczy na siłowni, jednak nie zawsze jest to proste.

Mateusz ma niedopasowaną protezę, która powoduje ból i otarcia. „Nowa noga” pozwoli Mateuszowi wrócić do aktywnego życia i spełniania marzeń.

Gdańsk Business Run startuje 4 września i po raz pierwszy angażuje gdańskie środowisko biznesowe w największy charytatywny bieg w Polsce.
 

Czym jest Gdańsk Business Run?

Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w sztafecie na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Każdy zespół liczy 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie ok. 4 km. Biegi odbywają się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 60 podopiecznym.
 

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: 
http://gdanskbusinessrun.pl/
Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50 zł.
 

Konkursy czyli wygrywaj więcej

Przez cały czas trwania zapisów czyli do 4 września aktywny jest konkurs dla wszystkich biegaczy „KONKURSOWA ROZGRZEWKA” na platformie gamifikacyjnej Huntly dostępnej w App Store i Google Play.

Konkurs łączy w sobie wyzwanie w świecie online, które polega na rozwiązywaniu zadań w aplikacji, oraz w rzeczywistości. Przykładem może być gra miejska w długi sierpniowy weekend, podczas której na graczy punkty będą czekać na ścieżkach biegowych parku Reagana.

Drużyny zdobywają punkty, rywalizują ze sobą o najlepsze miejsca i nagrody oraz rozpowszechniają wiedzę na temat Gdańsk Business Run. Trzy drużyny, które uzyskają najlepszy wynik w konkursie, wygrają bony do Sklepu Biegacza, konsultacje dietetyczne w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz opiekę treningową specjalistów AWFiS Gdańsk.

Warunkiem udziału w zabawie jest rejestracja drużyny na Gdańsk Business Run oraz pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej Huntly (www.huntlyapp.com/download). 

Projekt i wykonanie: Mehowmy