Gdańsk. Design. Change. World.

Codziennie stajemy przed nowymi wyzwaniami i szukamy najskuteczniejszych rozwiązań problemów lokalnych. Czytamy raporty, nawiązujemy kontakty, tworzymy sieci, budujemy koalicje. Szukamy dobrych praktyk i sojuszników w naszym mieście, regionie, czasem w całej Polsce.

A przecież na całym świecie tysiące osób staje przed podobnymi pytaniami i wyzwaniami. Co nas łączy? Chęć działania i zmiany w społeczności lokalnej. Pomóżmy sobie nawzajem!

23 września 2016 roku nadarzy się wyjątkowa okazja wspólnej pracy z 20 aktywistami z całego świata m.in. z Ugandy, Brazylii, Indii, Belgii, Tajlandii, Niemiec czy Malezji. Podczas interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem nowoczesnych technik (design thinking) podejmiemy próbę znalezienia innowacyjnych rozwiązań problemów, które spędzają sen z powiek działaczom z Indii, Nepalu, Kenii oraz Polski.

Spotkanie będzie okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, poznania innego punktu widzenia oraz spojrzenia na problemy z innej perspektywy. Program warsztatów obejmuje zapozna nie z metodą design thinking i wspólną pracę nad rozwiązaniami problemów zgłoszonych przez działaczy społecznych.
Spotykamy się w „Protokulurze” – postindustrialnym budynku Gdańskiej Stoczni, który zostanie s pecjalnie na tę okoliczność udekorowany zdjęciami mieszkańców Gdańska z wydarzeń Sierpniowych lat 80 – tych. Inspirowani działaniami Solidarności będziemy solidaryzować się z aktywistami z całego świata.

Więcej informacji

Projekt i wykonanie: Mehowmy