Gdańsk Business Week 2011

Już za dwa tygodnie, 14-19 sierpnia rusza pierwsza, gdańska edycja programu Gdańsk Business Week 2011.


Język obcy, umiejętności marketingowe czy biznesowe są obecnie wysoko cenione. Językiem uniwersalnym jest angielski a pracodawcy szukają osób dobrze mówiących przynajmniej w jednym języku obcym. W szkołach na przedmiocie przedsiębiorczość uczniowie dowiadują się tylko suchej teorii, której później nie potrafią wcielić w życie. Gdańsk Business Week to świetna okazja, aby poczuć się jak przedsiębiorca i poznać tajniki marketingu.


Gdańsk Business Week to sześciodniowe warsztaty w języku angielskim prowadzone przez menadżerów znanych amerykańskich firm (Microsoft, Being) oraz wolontariuszy. Mogą wziąć w nich udział uczniowie liceów i techników oraz nauczyciele, którzy znają język angielski w stopniu komunikatywnym. Termin rekrutacji upływa 05.08, także wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przesyłania zgłoszeń poprzez stronę internetową:

http://www.gdanskbusinessweek.pl/

 

W warsztatach biznesowych weźmie udział 100 uczniów, w tym 95 z gdańskich szkół średnich i 5 z USA, którzy wcielą się w role pracowników wielkich korporacji. Młodzież zostanie podzielona na pięcioosobowe grupy tworzące konkretną korporację, którymi będą opiekowali się amerykańscy instruktorzy i polscy opiekunowie. Grupy stworzą konkurujące ze sobą firmy, przez co poznają zasady funkcjonowania firmy na konkurencyjnym rynku. Każdego dnia młodzież będzie tworzyć nowe produkty, wprowadzać je na rynek, promować, zarządzać finansami firmy oraz sprzedawać. Uczniowie będą działać zespołowo dzięki czemu nauczą się pracy w grupie.


Pełnej integracji z pewnością pomoże wspólne zamieszkanie na czas warsztatów w internacie szkoły Technikum Łączności w Gdańsku. Gdańsk Business Week to sześć dni świetnej zabawy, nauki biznesu i języka pod okiem specjalistów z amerykańskich firm.

 

Alicja Cieszyńska

Projekt i wykonanie: Mehowmy