Gdańsk bije rekordy! Ponad 2 miliony złotych zebranych podczas tegorocznego finału WOŚP!

Mieszkańcy Gdańska ponownie udowodnili, że potrafią wspólnymi siłami dokonać czegoś niesamowitego. Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrali ponad 2 miliony złotych, bijąc tym samym wszelkie rekordy. Dokładna suma zebranych środków wyniosła 2 004 210,76 zł. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku zebraliśmy 1 250 000zł. To różnica ponad 750 000zł!

Gdańsk to miasto hojności i solidarności, które od lat udowadnia, że ma wielkie serce. Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku funkcjonowało 8 sztabów WOŚP, w których  działało łącznie blisko 1500 wolontariuszy. To oni nieustannie mobilizowali społeczność lokalną do wsparcia najbardziej potrzebujących. Rekordowy wynik to także zasługa setek darczyńców, którzy przekazali wyjątkowe przedmioty na aukcje allegro.

Nie możemy również zapomnieć o rekordowej sumie, którą udało się zebrać w naszym sztabie WOŚP nr 6066. Po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy milion złotych, a dokładniej zebraliśmy 1 025 091,58 zł! To dla nas zaszczyt i ogromna radość móc być częścią tej niesamowitej inicjatywy.

Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i szef największego gdańskiego sztabu WOŚP nr 6066, Dawid Jastrzębski, podkreśla: „Ta rekordowa suma to efekt wspólnych działań. Dzięki zaangażowaniu i hojności mieszkańców Gdańska, darczyńców oraz wsparciu wolontariuszy udało się osiągnąć coś naprawdę wyjątkowego.”

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja WOŚP planuje kupić urządzenia dla diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry, diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy, rehabilitacji — sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc oraz torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Osiągnięcie ponad 2 milionów złotych podczas jednego finału WOŚP jest nie tylko powodem do radości, ale również inspiracją do dalszych działań na rzecz lokalnej społeczności. Gdańsk dzieli się dobrem, pokazując, że wspólne działanie ma ogromną siłę i potrafi przynieść konkretne rezultaty.

DZIĘKUJEMY GDAŃSK!

Projekt i wykonanie: Mehowmy