Gala rozdania nagród konkursu Aktywni Seniorzy 2019

W Gdańsku odbył się XIV Bal Seniora. Poprzez organizację Balu Seniora
w październiku- miesiącu seniorów, chcemy podziękować aktywnym seniorom za ich uczestnictwo w życiu społecznym Gdańska oraz pracę na rzecz lokalnego środowiska. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że dobra zabawa nie zna wiekowych ograniczeń. Bal odbywa się corocznie od 14 lat.

Wydarzenie jak co roku uświetniła Gala wręczenia nagród- Aktywni Seniorzy 2019.
To jej VII edycja. Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Konkurs ma promować działania i inwestycje na rzecz poprawy jakości życia gdańskich seniorów.

W ramach konkursu zostały wręczone nagrody w 4 kategoriach:

1. Aktywny Senior- Józef Kasiulanis

2. Aktywna Seniorka- Anna Butrym (wyróżnione zostały również Irena Dąbrowska oraz Genowefa Pawlik)

3. Najciekawsza Inicjatywa Senioralna- Fundacja Barbary Średniawy za organizację II Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej Senior obywatel im. Pawła Adamowicza (wyróżniono również Klub Seniora Młyniec za inicjatywę „Sprzątnie lasu w Sobieszowie”)

4. Miejsce przyjazne Seniorom- Stowarzyszenie Jaś i Małgosia
(wyróżniono Hotel Novotel)

„Kategoria „miejsce przyjazne seniorom jest nową kategorią, zainicjowaną w tym roku przez Gdańską Radę ds. Seniorów – mówi Gabriela Dudziak, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Seniorów. Chcemy w tej kategorii docenić miejsca, podmioty, które dostosowane są zarówno pod względem architektonicznym do potrzeby osób w starszym wieku, ale także te, które przewidują specjalną ofertę czy zniżki dla osób w wieku senioralnym”.

Konkurs ten to promocja aktywności osób w wieku senioralnym. Poprzez sylwetki aktywnych seniorów organizatorzy pragną pokazać, że warto działać i żyć aktywnie w każdym wieku. Szczególnie jeśli robi się to bezinteresownie, z myślą o innych ludziach i działaniach lokalnych.

 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy