Final rajdu w Gdańsku

Tydzień temu pisaliśmy o rajdzie dla Tybetu. Kilkanaście zaangażowanych w sprawy Tybetu osób wyruszyło w rowerową podróż przez Polskę. Wyjechali z Karkowa 6 lipca, a już jutro (26.07) dotrą do Gdańska, gdzie będzie można spotkać się z nimi i porozmawiać.

 

19.00 to czas przewidziany na przyjazd rowerzystów do Trójmiasta. O tej właśnie porze w Sieni Gdańsk 2016 (ul. Długi Targ 39/40) odbędzie się spotkanie z uczestnikami rajdu. Przy tej okazji  będzie można podyskutować na temat problemów Tybetu, obejrzeć film o tematyce tybetańskiej, a także zwiedzić wystawę fotografii Europejskiego Centrum Solidarności „Tibet be free!”.

 

27 lipca to kolejny dzień wizyty wytrwałych cyklistów. Pierwszym wydarzeniem tego dnia będą, przygotowane specjalnie dla dzieci, warsztaty. Spotkanie odbędzie się w Projektorni Gdańskiego Archipelagu Kultury (ul. Dworska 29a) i potrwa od godziny 14 do 17. Najmłodsi będą mieli okazję ciekawie spędzić czas i dowiedzieć się czegoś więcej na temat Tybetu. Natomiast wszystkich sympatyków dwóch kółek, bez względu na wiek, organizatorzy zapraszają na przejazd rowerowy na trasie Gdańsk Brzeźno – Gdańsk Wrzeszcz. Na Wrzeszczu rowerzyści zatrzymają się pod Konsulatem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej (al. Grunwaldzka 1). To właśnie w tym miejscu od godziny 18.00 przewidziany jest happening. Nie zabraknie tam również redakcji KIWI. Na miejscu będziemy obserwować, pytać, robić zdjęcia i notować.

 

Wszystkich tych, którzy chcą, razem z nami i z sympatykami Tybetu, włączyć się w akcję, serdecznie zapraszamy!

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy