Finał akcji „Zwykły Bohater”

Poznaliśmy zwycięzców akcji Zwykły Bohater, organizowanej przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onetem. Zwykli Bohaterowie – ludzie, którzy zachowali się fair, wykazali inicjatywą albo odwagą w niesieniu pomocy innym – zostali wybrani już po raz czwarty.

W tegorocznej edycji Zwykłego Bohatera w trzech kategoriach: Bohaterstwo, Inicjatywa i Fair na co dzień nadesłano 1500 zgłoszeń. Z tego grona jury wybrało finalistów, na których można było głosować przez Internet i SMS. Zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Warszawie.

Zostali nimi:

  • w kategorii Bohaterstwo – Paweł Kwiatkowski, Karol Pietrzak i Edward Waciński, którzy przy temperaturze -20 st. C wspólnie uratowali dwie kobiety z tonącego w rzece samochodu w miejscowości Kiełpieniec niedaleko Płocka;
  • w kategorii Inicjatywa – Mateusz Laskowski – 24-letni raper z Dęblina, który – mimo, że sam walczy z chorobą – organizuje akcje charytatywne dla innych;
  • w kategorii Fair na co dzień – Tadeusz Centek, najprawdopodobniej najstarszy wolontariusz w Polsce – ma 93 lata, a od 25 lat systematycznie pomaga pacjentom jednego z bydgoskich hospicjów.


Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody w wysokości 100 tys. zł, a wszyscy pozostali finaliści 25 tys. zł. Każdy z laureatów otrzymał ponadto statuetkę Zwykłego Bohatera. Nagrody ufundował Bank BPH, który dodatkowo przyznał nagrodę specjalną dla najbardziej aktywnego i zaangażowanego w ideę wolontariatu pracownika banku. Została nim Beata Piechowska, kierownik zespołu obsługi klienta biznesowego Banku BPH w Gdańsku, która pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej. Pani Beata została wyróżniona tytułem Wolontariusza Roku Banku BPH.

Nagrody zostały przyznane podczas uroczystej gali finałowej, transmitowanej na żywo przez telewizję TVN i prowadzonej przez Ewę Drzyzgę i Szymona Hołownię, którzy wraz z Bożeną Walter, Prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, aktorką Małgorzatą Foremniak oraz Mariuszem Kosterą, wiceprezesem Banku BPH zasiadali w jury konkursu.

 

 

 

 

 

Foto: facebook.com/ZwyklyBohater

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy