Finał 6. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”

Filmy jednominutowe to dawka emocji, esencja pewnych zjawisk, szybka interpretacja rzeczywistości. Już po raz szósty ma miejsce pokaz nagrodzonych i wyróżnionych dzieł Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”.


W piątek 7 października zapraszamy na galę finałową do Centrum Św. Jana przy ul. Świętojańskiej  50 w Gdańsku. Zaprezentujemy 38 najlepszych jednominutówek AD 2011. W tym roku w składnie jury zasiądą: Jarek Czernecki, Grażyna Świętochowska i Abelard Giza.


Festiwal promuje młodych, utalentowanych artystów zafascynowanych filmem i możliwościami eksperymentowania z obrazem i formą. Filmy jednominutowe odbiegają od tradycyjnego filmu, łamią konwencjonalne podejście to twórczości filmowej zawierając całą historię w czasie 60 sekund. Traktują one film jako wyraz emocji, zastrzyk esencji.


Finał festiwalu poprzedził przegląd UlubiONE Review, który miał miejsce 29 września w Kolonii Artystów. Projekcja składa się z wyselekcjonowanych obrazów jednominutowych, wybranych spośród polskich (2006-2010) i międzynarodowych edycji festiwalu (1999-2011).


Zapraszamy na galę finałową 6. Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”!


Wstęp wolny

Więcej informacji na stronach:

www.nck.org.pl

www.jednominutowki.pl                                                                                                         

 

Alicja Cieszyńska

 

 

Foto: Kolonia Artystów

Projekt i wykonanie: Mehowmy