Festiwal Sportów Plażowych w Gdyni

Jeśli kochasz sportowe emocje, to nie może Cię zabraknąć na turnieju plażowym, w ramach którego rozgrywa się Akademicki Puchar Polski w Siatkówce Plażowej i Piłce Nożnej Plażowej.


Od 9 do 12 lipca na plaży miejskiej w Gdyni, trwają rozgrywki w siatkówce i piłce nożnej, w której udział biorą studenci, absolwenci, pracownicy Uczelni Wyższych i członkowie AZS. Przez cały dzień można podziwiać rywalizację duetów damskich i męskich.


Akademicki turniej siatkówki plażowej, ma już swoją długoletnią tradycję i zawsze cieszył się ogromną popularnością, co było widać też na wczorajszych zawodach. Widzom nie brakowało emocji, a walka była zacięta do ostatniej piłki. Jednocześnie na plażę w Gdyni powrócił Puchar w Piłce Nożnej. Dotychczas rozgrywany był w różnych miejscach między innymi w Sopocie i Gdańsku. Dziś już ostatni dzień rozgrywek w piłce nożnej plażowej, rozegrane zostały półfinały i finały.


W turnieju biorą udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, chociaż w tym roku jest mniej grup zawodowych ze względu na Akademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej, które odbywają się w hiszpańskiej Cordobie. Niestety w tym roku udziału nie biorą reprezentanci AWFiS Gdańsk, którzy byli faworytami w rozgrywkach piłki nożnej plażowej.

 

Ola

 

 

Źródło: ww2.gosirgdynia.pl

Foto: Mavila2

Projekt i wykonanie: Mehowmy