Festiwal Filmów Afrykańskich

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Afryki na VII Festiwal Filmów Afrykańskich „AfryKamera – Repliki”. Impreza odbywa się w Kinie Kameralnym oraz w klubokawiarni Fukafe i potrwa do 22 kwietnia.

 

Fascynuje Cię Afryka? Poszukujesz o niej informacji w książkach, programach na Discovery i filmach? A może chciałbyś odwiedzić kontynent słoni, żyraf i nosorożców, ale nie masz pieniędzy na taką wyprawę? NCK w Gdańsku daje Ci możliwość poszerzenia swojej wiedzy o Afryce i odwiedzenia najciekawszych jej miejsc podczas Festiwalu Filmów Afrykańskich „AfryKamera – Repliki”. Gdańska edycja imprezy odbywa się od 14 do 22 kwietnia.

 

W najbliższym czasie, w ramach Festiwalu czeka nas jeszcze dziesięć pokazów filmowych. Już dziś możemy obejrzeć francuski obraz „Ramata”, w reżyserii Léandre-Alain Baker oraz film z RPA „Lucky”, w reżyserii Avie Luthra. Jutro wyświetlone zostaną dwie kolejne francuskie produkcje: „Geneza” autorstwa Cheick Oumar Sissoko i „Keita! Dziedzictwo Griota”, w reżyserii Dani Kouyaté. W sobotę będziemy mieli okazję zobaczyć „Afrikaaps”, „Niedziela w Brazzaville” oraz brazylijski film „Besouro”. Natomiast 22 kwietnia oprócz biletowanych pokazów „Afroszorty z Kongo” i „Restless city”, czeka nas również darmowa projekcja „Kamerun: Autopsja niepodległości”. Ceny biletów to 10 zł bilet ulgowy, 12 zł bilet normalny, 25 zł bilet na 3 seanse oraz 70 zł karnet na całość.

 

Impreza jest częścią Festiwalu Filmów Afrykańskich „AfryKamera”, który co roku odbywa się w Warszawie. Organizatorzy pragną zaprezentować Polakom Afrykę, jej kulturę i przede wszystkim kinematografię z perspektywy samych Afrykanów.

 

Szczegółowy program wydarzenia dostępny pod adresem:

http://www.nck.org.pl/uploads/files/dokumenty/2012/program%20na%20www.pdf

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy