Ferie w Gdańsku? Jest w czym wybierać!

Dzieci i młodzież będą mogli spędzić wolny czas m.in. w 49 placówkach szkolnych. Z budżetu miasta przeznaczono 360 406 złotych (dla porównania – w ubiegłym roku było to 290 tys. zł) na płace dla opiekunów, którzy spędzą z młodzieżą w szkołach ponad 13 tysięcy godzin! Blisko czterema tysiącami uczniów opiekować się będzie w szkołach 258 nauczycieli.

 

Pałac Młodzieży proponuje zajęcia muzyczne, plastyczne, komputerowe, sportowe, taneczne, świetlicowe, wyjście do muzeów i kina – w trybie bezkolejkowym, zapisy już ruszyły! Tradycyjnie Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej zaprasza na zajęcia sportowe – wszystkie bezpłatne i bez zapisów! Także MOSIR zaprasza na bezpłatne wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku do 16 lat (szkoły podstawowe i gimnazja) – z wyjątkiem zajęć na pływalni (wejście 1 zł). Wśród zajęć hotel podwodny i nurkowanie!

 

Wiele ciekawych zajęć warsztatowych, muzycznych, plastycznych i innych przygotowały placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury i CSW „Łaźnia”. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza natomiast na warsztaty z haftu oraz „Klub Siedmiu Przygód”, który jest pasmem spotkań z kulturą, literaturą i historią krajów poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2016.

 

Są również na edukacyjne zajęcia dla półkolonii oraz zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które odbywają się w czasie ferii zimowych w Oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.Gdańska Galeria Miejska zaprasza z kolei dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne – zajęcia dla dzieci z ceramiki i linorytu.

 

Jedną z głównych tegorocznych atrakcji ferii w Centrum Hewelinaum będzie natomiast możliwość spotkania i porozmawiania z nowymi, technologicznie zaawansowanymi mieszkańcami Centrum Hewelianum – robotami!

 

Na „Zimę w Stoczni” zaprasza Europejskie Centrum Solidarności – to cykl niezwykłych warsztatów, na które obowiązują zapisy. Ciekawie też prezentuje się oferta rozrywkowa Stadionu Energa Gdańsk, przygotowana specjalnie na nadchodzące ferie – dla całych rodzin! Do dyspozycji odwiedzających FUN ARENĘ zostaną oddane godzinne tematyczne trasy zwiedzania Stadionu.

 

WIĘCEJ O FERIACH W GDAŃSKU NA gdansk.pl

 

Ferie zimowe z MOSIR

Wszystkie zajęcia są dostępne dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku do 16 lat (Szkoły Podstawowe i Gimnazja). Są bezpłatne, z wyjątkiem zajęć na pływalni (wejście: 1 PLN).

Warunkiem uczestnictwa we wszystkich wymienionych poniżej zajęciach jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych (dostępne na stronie mosirgdansk.pl) lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zajęciach.

 

BASEN ZA ZETA

„Basen za zeta” należy do najpopularniejszych punktów programu ferii z MOSiR w Gdańsku. Co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodych gdańszczan. W dniach 15–19 oraz 22–26 lutego 2016 roku dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat (Szkoły Podstawowe i Gimnazja) będą mogły korzystać z basenu pływackiego na gdańskim Chełmie /ul. Chałubińskiego 13/ za symboliczną opłatą 1 PLN. Wejście będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Zajęcia będą odbywały się od godziny 8.00 z ostatnim wejściem o godzinie 13 – wejścia o pełnych godzinach, każde na 45 minut. Pierwszeństwo do skorzystania z naszej akcji mają grupy zorganizowane. Ponadto, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką. W tym celu należy zgłosić się do ratowników.

 

ZIMOWA SZKOŁA RATOWNICTWA

Zimowa Szkoła Ratownictwa będzie działać podczas ferii zimowych w dniach 15–19 oraz 22–26 lutego 2016, od poniedziałku do piątku w godzinach 14-15 oraz 15-16 a także w niedziele 21.02 i 28.02 w godzinach 9.40-10.20. Zajęcia na Pływalni MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13 są przeznaczone dla młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów WOPR oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa. Zapisy prosimy przesyłać drogą mailową na adres e-mail: kapieliska@mosir.gda.pl

W zgłoszeniu prosimy podać godzinę rozpoczęcia zajęć. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

HOKEJ PODWODNY

Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu! Zajęcia odbywać się będą w czasie ferii w dniach 15–19 oraz 22–26 lutego 2016 roku o godzinie 15 na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13. Na zajęciach wymagany jest własny sprzęt do nurkowania ABC. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenie sprzętu ABC.

 

TRENINGI JUDO

SGKS Wybrzeże zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia judo w czasie ferii w dniach 15–19 oraz 22–26 lutego 2016. Zajęcia odbywają się na hali sportowej przy ul. Traugutta 29 w godz. 10-11 oraz 16-17. Na zajęcia należy zabrać dres lub odzież z długim rękawem i długą nogawką.

 

TENIS ZIEMNY

W dniach 16, 18, 23, 25 lutego 2016 zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w zajęciach treningowych organizowanych na krytych kortach tenisowych Klubu Sportowego Sport Park Przymorze przy ul. Dąbrowszczaków 13. Prowadzone będą w godzinach 9-10. Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie na zmianę obuwia sportowego. Zalecane jest również posiadanie własnego sprzętu do gry. Zajęcia są bezpłatne, ale wymagana jest wcześniejsza internetowa rejestracja na stronie http://nowe.elektronicznezapisy.pl/g/13. Na Każde z zajęć obowiązuje limit 15 osób.

BADMINTON

W dniach 15, 17, 19 oraz 22, 24, 26 lutego 2016 roku zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w zajęciach treningowych organizowanych na krytych kortach tenisowych Klubu Sportowego Sport Park Przymorze przy ul. Dąbrowszczaków 13. Prowadzone będą w godzinach 9-10. Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie na zmianę obuwia sportowego. Zalecane jest również posiadanie własnego sprzętu do gry. Zajęcia są bezpłatne, ale wymagana jest wcześniejsza internetowa rejestracja na stronie http://nowe.elektronicznezapisy.pl/g/13. Na każde z zajęć obowiązuje limit 15 osób.

 

FERIE NA ZARUSKIM

W dniach 15–19 oraz 22–26 lutego 2016 roku w godzinach 10-13 zapraszamy dzieci i młodzież szkolną (program skierowany jest głównie do uczniów szkół gimnazjalnych) na pokład żaglowca STS Generał Zaruski. Jednostka stoi zacumowana przy nabrzeżu Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (przed dziobem statku „Sołdek”). W programie zajęć prowadzonych w formie warsztatów m.in.: kino pod żaglami, czyli emisja filmów żeglarskich i przyrodniczych, warsztaty nawigacyjne i meteorologiczne, poznanie historii żaglowca i jego patrona gen. Mariusza Zaruskiego, nauka węzłów żeglarskich, poznanie tradycji i zwyczajów żeglarskich, propozycje żeglarskie na sezon 2016, konkursy i wiele innych atrakcji.

Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej. Zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza internetowa rejestracja (e-mail należy wysłać na adres: piotr.krolak@mosir.gda.pl, ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz planowanym terminem (dzień i godzina wizyty). Maksymalna liczba osób na zajęciach – 15.

 

NURKOWANIE

Centrum Nurkowe Tryton zaprasza na zajęcia basenowe w pełnym akwalungu. Zajęcia adresowane są wyłącznie dla dzieci w wieku od 8 lat do 14 lat. Zajęcia odbywać się będą w dniach: 15, 17, 22 i 24 lutego o godzinie 9 na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13.

Nauka nurkowania w basenie ma za zadanie zapoznać dzieci ze sprzętem i zasadami poruszania się pod wodą. Sprzęt wykorzystywany do nauki najmłodszych jest dostosowany do ich wzrostu. Butle, ustniki automatu oraz skafandry mają odpowiedni rozmiar tak, aby nie sprawiały kłopotu w nauce.

Zajęcia będą podzielone na krótką część teoretyczną oraz praktyczną – pływanie w basenie i pod wodą. Planowany czas przeznaczony na szkolenie to około 2 godzin, z czego około 45 minut stanowić będą zajęcia nurkowe. Osoby chcące skorzystać z porad instruktorów muszą wykazać się umiejętnościami pływackimi (dowolną techniką, na poziomie podstawowym), posiadać strój pływacki oraz czepek. Wymagana jest również pomoc rodziców na powierzchni. Zajęcia odbywać się będą w grupach do 6 osób, dlatego też niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja. Aby dokonać rezerwacji należy na stronie www.cn-tryton.pl wejść w zakładkę Kalendarz, wybrać termin i dokonać rejestracji.

 

 

 

 

Foto: movewestrealty.wordpress.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy