Ferie energicznie

Ferie to czas słodkiego lenistwa i odpoczynku od szkoły, a w szczególności od porannego hałasu budzika. Jeżeli jednak leniuchowanie nam się znudzi, może trochę ruchu?

Po pierwsze – Basen za Zeta!
Już od wczoraj do 3 lutego oraz 6 – 10 lutego 2012 r. wszyscy mieszczący się w przedziale wiekowym 7-16 lat (Szkoły Podstawowe i Gimnazja) będą mogły korzystać z basenu pływackiego na gdańskim Chełmie przy ul. Chałubińskiego 13 i to za symboliczną złotówkę. Trzeba zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną i obowiązkowo ręcznik i klapki.  Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 8-15, więc spokojnie można się wyspać i wybrać na basen np. o 13, bo wejścia będą pełnych godzinach, a czas spędzony na basenie będzie ograniczony do  45 minut. Pierwszeństwo do korzystania z akcji mają grupy zorganizowane, tak więc namówcie całą klasę. Samo pluskanie  to jednak nie wszystko, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką, a w tym celu należy zgłosić się do ratowników.

Zostań Ratownikiem!
Od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00 w czasie ferii będą rozpoczynały się zajęcia na pływalni MOSiR przeznaczone dla młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa oraz udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. To szczególnie interesująca propozycja, bo tu tez obowiązuje zasada jednej złotówki, czyli koszt każdej lekcji to złotówka. W ramach zajęć istnieje możliwość przystąpienia do egzaminów na kartę pływacką oraz specjalną kartę pływacką tzw. żółty czepek. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa.Zapisy do Zimowej Szkoły Ratownictwa należy przesyłać drogą mailową na adres e-mail: kapieliska@mosir.gda.pl Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba się spieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo trwa akcja: Zostań Ratownikiem WOPR na EURO 2012. Zapisy na kurs ratownika będą trwać przez cały okres ferii. Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: biuro@lifeguardgdansk.pl

Być jak Paweł Nastula
SGKS Wybrzeże zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia judo. W czasie ferii od 30 stycznia – 3 lutego oraz 6 – 10 lutego 2012 roku zajęcia będą prowadzone w hali sportowej przy  ul. Traugutta 29 w godz. 10 – 11 oraz 16.30 – 17.30. Potrzebny jest tylko dres lub odzież z długim rękawem i długą nogawką, sam udział jest bezpłatny.

Pograj w tenisa
W dniach 30 stycznia – 3 lutego oraz 6 – 10 lutego 2012 roku można także wziąć udziału w zajęciach organizowanych wspólnie przez MOSiR oraz Sport Halls, które odbywać się będą na krytych kortach tenisowych przy ul. Dąbrowszczaków 13 (Gdańsk-Przymorze). Ważne, aby wcześniej wykonać telefon do Moniki Mięsikowskiej (509-024-108) i zgłosić się na zajęcia, które będą odbywały się według następującego rozkładu

    poniedziałek,  wtorek w godzinach 13 – 15
    środa, czwartek, piątek w godzinach od 11 – 13

Te zajęcia są również bezpłatne, ważne, żeby nie zapomnieć obuwia sportowego.

Jest minus, jest lodowisko
Jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, MOSiR w Gdańsku przygotuje trzy ślizgawki naturalne, mróz nie odpuszcza, więc już można ostrzyć łyżwy. Gdzie będą lodowiska? Mini tor żużlowy przy ul. Zawodników 1, Kompleks rekreacyjny u zbiegu ul. Dobrej, Zielonej i Fundacyjnej
oraz obiekt sportowy MOSiR w Gdańsku przy ul. Dąbrowszczaków 13 na gdańskim Przymorzu.

Dla fanów sportu Marcina Gortata
Na kosza można wybrać się do Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61, gdzie czekać będą na Was sportowe emocje. Partnerem zajęć z koszykówki jest klub sportowy Korsarz. Zajęcia będą prowadzone w dni powszednie w godzinach 11 – 14.

Biegamy!
W każdą sobotę o godzinie 9:00 w parku Reagana (start przy Krainie Zabawy) przy ulicy Dąbrowszczaków odbywają się bezpłatne biegi wraz z pomiarem czasu. Warunkiem uczestnictwa jest uprzednie zarejestrowanie się na stronie www.parkrun.pl. Biegi organizowane są na dystansie 5 km.

Nie tylko MOSIR w Gdańsku aktywnie działa podczas ferii, dużo atrakcji przygotował również Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, we wszystkich szkołach odbywają się przeróżne zajęcia. W Szkole Podstawowej nr 65, ul. Śluza 6 odbywają się zajęcia ze Smoczych łodzi, w Gimnazjum Nr 23, ul. Cystersów 13 można pograć w piłkę nożną, w Gimnazjum nr 25, ul. T. Kościuszki 8 b można spróbować swoich sił jako cheerleaderka. W siatkówkę można pograć we Wrzeszczu w Gimnazjum nr 26, ul. Traugutta 92, a na Zaspie wziąć udział w zajęciach z badmintona ZSO Nr 8, ul. Meissnera 9. W GOKF, al. Grunwaldzka 24 można skorzystać z Kursu Samoobrony, który rozpocznie się już 6 lutego. Szczegółowe informacje: http://www.gokf.gda.pl/wiadomosci,12,799.html

 

 

 

 


Foto:  Kevin Jarrett

Projekt i wykonanie: Mehowmy