Europa w walizce

Przepis na wymarzony wyjazd? To odrobina wiedzy, mnóstwo wyzwań oraz nieograniczona ilość szampańskiej zabawy w połączeniu z praktyczną nauką. Wszystko to w zasięgu ręki!

 

Dołącz do zespołu i weź udział w niesamowitym wyjeździe przewidzianym na maj i czerwiec 2013 roku. Będziesz miał niepowtarzalną szansę, aby poprowadzić razem z kolegami ze wschodniej Europy panel dyskusyjny dotyczący naszego kontynentu.

 

Celem projektu jest przybliżenie młodym ludziom zasad funkcjonowania Unii Europejskiej. Uczestnicy odwiedzą uniwersytety, kluby młodzieżowe i organizacje pozarządowe, gdzie poprowadzą dyskusje wokół szeroko rozumianych spraw europejskich. Jest to świetna okazja, żeby nawiązać interesujące znajomości oraz poszerzyć tajniki swojej wiedzy. Wyjazd  trwa do 5 dni. Dodatkowo w dniach 12-14 kwietnia 2013 roku odbędzie się profesjonalne seminarium przygotowawcze w Berlinie.

 

Projekt jest realizowany z myślą o studentach, pracownikach organizacji pozarządowych, samorządu i polityki, mediów lub biznesu.  Uczestnicy będą mieli szansę zdobyć doświadczenie w międzynarodowym zespole oraz przeżyć niezapomniane chwile wraz z kolegami z całej Europy. Ponadto projekt daje możliwość nawiązania współpracy z organizacjami pozarządowymi z Niemiec, Polski i krajów wschodnich. Wszystkie koszty związane z wyjazdem i zakwaterowaniem pokrywają organizatorzy. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie i referencje oraz zaproszenie na seminarium ewaluacyjne, czyli podsumowujące projekt. Wyjazd „Europa w Walizce” organizują: Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Akademia Europejska w Berlinie, Fundacja Roberta Boscha, Fundacja  Konrada Adenauera, Fundacja im. Hannsa Seidela oraz Fundacja  im. Friedricha Naumanna.

 

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową pod adres: g.roehrborn@schuman.org.pl. Zarówno CV( napisane w stylu europejskim- europass) oraz list motywacyjny(nie dłuższy niż strona A4) powinny być w języku angielskim. W liście motywacyjnym uczestnicy powinni zawrzeć informacje dlaczego wyrażają chęć przystąpienia do projektu, co mogą zaoferować wschodniej młodzieży oraz jakie są ich oczekiwania wobec wyjazdu. Udział w obydwu seminariach oraz znajomość języka angielskiego są obowiązkowe. Ostateczny termin zgłoszeń 16 lutego 2013 roku.


Zapraszamy również na stronę http://europeinasuitcase.eu. Dodatkowe informacje pod numerem 22-621 21 61.

 


AGY

Projekt i wykonanie: Mehowmy