Euronadzieje na boisku

„Euronadzieje” to nietypowy turniej piłki nożnej. Na czym polega jego wyjątkowość? Na murawie trójmiejskich boisk spotkają się piłkarze…  z rocznika 2001!


Turniej „Euronadzieje 2012” już po raz trzeci odbędzie się w Trójmieście. Jak co roku wezmą w nim udział drużyny z całej Europy i świata. Organizatorzy spodziewają się udziału około pięćdziesięciu zespołów. To jedyna w swoim rodzaju szansa dla młodych piłkarzy by zmierzyć się z rywalami z innych krajów a zarazem możliwość rozegrania meczu na obiektach Euro 2012. Wszystkie areny turniejowe są bowiem oficjalnymi centrami treningowymi UEFA EURO 2012.


Mecze rozgrywane będą w dniach od 3 do 5 sierpnia 2012. Miesiąc po zakończeniu UEFA EURO 2012, po wielkich gwiazdach europejskiego futbolu wybiegną ich przyszli następcy. Na obiektach w Gdańsku (PGE Arena i MOSiR), Gdyni (GOSiR) i Gniewinie (GOTiS) zobaczymy utalentowanych, młodych zawodników. Warto im kibicować gdyż, kto wie, może w niedalekiej przyszłości któryś z nich otrzyma powołanie do reprezentacji narodowej bądź zostanie okrzyknięty nową gwiazdą futbolu? Finał imprezy odbędzie się na stadionie PGE Arena Gdańsk.


Zeszłoroczna edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej „Euronadzieje 2011” zakończyła się zwycięstwem drużyny Metalurgsa Liepajas. Przez trzy dni ponad 360 młodych zawodników rywalizowało o okazały puchar na świetnie przygotowanych boiskach na terenie Trójmiasta, jednak to goście z Łotwy zaprezentowali najskuteczniejszą grę i okazali się najlepsi wśród 21 drużyn z Polski, Łotwy, Białorusi oraz Rosji.


Jak będzie w tym, wyjątkowym dla wszystkich kibiców piłki nożnej, roku? Kto okaże się najlepszy? Przekonamy się już latem. Póki co warto obejrzeć klip promujący to nietypowe wydarzenie: http://trojmiasto.tv/Euronadzieje-2012-Mlodziezowy-turniej-pilkarski-2482.html


„Euronadzieje 2012” zrealizują samorządy Gdańska, Gdyni i Gniewina oraz KS Olivia z Gdańska.Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy