Czym jest Gdański Fundusz Senioralny?

GDAŃSKI FUNDUSZ SENIORALNY TO PROGRAM
MAJĄCY NA CELU
POBUDZANIE , WSPIERANIE I ROZWÓJ
AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ I WOLONTARIACKIEJ
SENIORÓW I SENIOREK ZAMIESZKUJĄCYCH W GDAŃSKU.

Fundusz dedykowany jest wspieraniu przedsięwzięć seniorów skupiających swoją aktywność zarówno w klubach i kołach seniora, jak i w grupach nieformalnych – te mogą aplikować o minigranty w wysokości do 700 zł. Odrębną pulę stanowią granty do 7000 zł dla organizacji pozarządowych, które realizują działania skierowane do srebrnej społeczności naszego miasta.

Gdański Fundusz Senioralny to w szczególności propozycja dla osób, które chciałyby zrobić coś na rzecz innych, które lubią aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia, chcą pogłębiać swoje pasje, rozwijać zainteresowania czy poszukiwać nowych możliwości rozwoju. To również okazja do tego, by inspirować innych lub zachęcać do przyłączenia się do działających już grup. Inicjatywy mogą mieć również wymiar integrujący lokalną społeczność czy wspierający inne działania społeczne lub akcje charytatywne.

Gdański Fundusz Senioralny, który aktualnie jest częścią programu „Gdańskie Fundusze” finansowanego przez Miasto Gdańsk, jest kontynuacją inicjatywy rozpoczętej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku w roku 2013, która miała na celu wsparcie mikro dotacjami finansowymi oddolnych pomysłów i inicjatyw seniorów w obszarze wolontariatu.

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Koordynator: Tomasz Zastawny
Tel. 58 772 42 19
Mail: gfs@wolontariatgdansk.pl

* indywidualne doradztwo w biurze operatora możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się z koordynatorem konkursu na konkretny termin i godzinę pod nr tel. 58 772 42 19.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska.
Operatorem Funduszu jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
 

Projekt i wykonanie: Mehowmy