5 godzin atrakcji na stoczni podczas finału WOŚP. Zaplanuj niedzielę pełną wrażeń!

Gdański Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko całodzienne zbieranie pieniędzy do puszek i koncerty gwiazd. To też prężnie działające miasteczko WOŚP, gdzie będzie można m.in. zrobić sobie zdjęcie przy wypolerowanym Harleyu, zobaczyć, jak tak naprawdę gasi się pożar czy spotkać wicemistrza Polski w driftingu, a nawet zaszczepić się. Pojawi się też wyjątkowy namiot…

W niedzielę 30 stycznia w Gdańsku gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Warto przyjechać na stocznię, a szczególnie do dwóch lokalizacji – klubu B90 i do przestrzeni W4. W tym pierwszym odbędą się orkiestrowe koncerty, drugie zamieni się w miasteczko WOŚP. W nowym miejscu na gdańszczan będą czekać atrakcje znane już z poprzednich finałów i sporo nowości.

Miasteczko WOŚP i scena koncertowa wystartują o godzinie 16:00. Finał zakończymy ok. 21:00.

Nowości i atrakcje dla Gdańszczan w każdym wieku

Podczas 30. finału wolontariusze z 10 gdańskich sztabów będą kwestować na ulicach miasta od południa aż do wieczora (zakończenie ok. godz. 20:00), a z naszego głównego sztabu będzie można spotkać aż 500 wolontariuszy wyposażonych w puszki i serduszka dla darczyńców.

Przy okazji z całego serducha dziękujemy Ani Sikorskiej za koordynację prac naszego sztabu!

Co prawda nie musimy wrzucić pieniędzy do puszki, żeby móc skorzystać z atrakcji przygotowanych na tegoroczny finał, wiadomo jednak, że mieszkańców Gdańska nie trzeba namawiać na wspólne granie z WOŚP i wypełnienie puszek po brzegi.

I właśnie dlatego za każdy grosik i każdą pełną puszkę Organizatorzy – miasto Gdańsk i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, odwdzięczą się wieloma atrakcjami.

Nie znika oczywiście coroczna loteria fantowa i sklepik z gadżetami WOŚP, gdzie będzie można upolować m.in. plecaki, gry, koszulki, książki i limitowane gadżety 30. Finału WOŚP z hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Z bliska zobaczymy też w akcji m.in. strażaków i ratowników, którzy przygotowali na ten dzień specjalne pokazy i  porządną dawkę adrenaliny oraz… wiedzy. Będzie można zobaczyć, jak tak naprawdę gasi się pożary, jak wygląda akcja ratownicza i jak prawidłowo zabrać się za pierwszą pomoc.

Zaszczep się

O zdrowie będzie można zadbać nie tylko w teorii, ale i w praktyce. W Miasteczku WOŚP zaparkuje specjalny Szczepibus, w którym wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19. Dostępne będą szczepionki Johnson& Johnson oraz Pfizer.

Przybij piątkę z mistrzem driftingu

W tym roku miłośnicy motoryzacji będą mieli w czym wybierać. Na początek może oklejenie orkiestrowym serduszkiem sportowego samochodu? Kto by nie chciał mieć swojego wkładu w udekorowanie takiego cacka! Potem możemy przesiąść się na dwa kółka – w miasteczku będzie można podziwiać z bliska wypolerowane i odpicowane motocykle. Zaspokoimy i amatorów marki BMW i Harley Davidson.

Wisienką na torcie będzie szybka jazda! W naszym Miasteczku na mieszkańców będzie czekał Piotr Kozłowski– wicemistrz Polski w driftingu, oczywiście ze swoim mistrzowskim autem.

Odwiedź wyjątkowy namiot

Dlaczego wyjątkowy? Bo niecodziennie Gdańsk zostaje Europejską Stolicą Wolontariatu, a w 2022 roku tak się stało! I właśnie z tej okazji w Miasteczku WOŚP stanie namiot Europejskiej Stolicy Wolontariatu, w którym dowiemy się, co będzie działo się w Gdańsku w najbliższych miesiącach i jak jako mieszkańcy możemy działać dla miasta w tym prestiżowym roku. A co to właściwie znaczy, że jesteśmy stolicą? W namiocie wszystkiego się dowiemy!

Serce finału na stoczni

W tym roku serce orkiestry w Gdańsku będzie biło na stoczni! To lokalizacja zmieniona dosłownie w ostatniej chwili – zapowiadany silny wiatr dosłownie wywiał organizatorów z otwartej przestrzeni do pomieszczeń zamkniętych. Jak widać, nie ma siły, która powstrzymałaby granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Do Miasteczka WOŚP można przyjechać do przestrzeni W4, a na koncerty do klubu B90 na ulicy Elektryków.  Na scenie pojawią się gwiazdy polskiej muzyki, wśród nich Arek Kłusowski, Anita Lipnicka, Majka Jeżowska i Zespół Jary Oddział Zamknięty. Koncert poprowadzą Dorota Wellman i Andrzej Stawicki. Ze względów bezpieczeństwa na koncert wejdziemy z paszportem covidowym. W jednym czasie może bawić się 500 osób. Kto nie dotrze na żywo – niech koniecznie włączy relację na gdansk.pl!

Projekt i wykonanie: Mehowmy