5 rzeczy, których nie wiedzieliście o naszym sztabie WOŚP

1.      Najmłodszy wolontariusz…

ma zaledwie 3,5 roku! Oczywiście będzie kwestował z mamą, Anią Sikorską, która koordynuje prace naszego sztabu i dba o to, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można być od najmłodszych lat. Wolontariusze do 16. roku życia zbierają pieniądze do puszki pod opieką osoby dorosłej. Takiego wolontariusza zgłasza opiekun prawny, ale podczas finału ma on swoją osobistą puszkę! Jesteśmy ciekawi, kto uzbiera więcej – Ania, czy jej dzieciaki?

Najstarszy wolontariusz to pan Bolesław, kilkadziesiąt wiosen już za nim, ale przecież kto by mu to liczył! 

2.  Rekordzista

I tu już nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy liczyć panu Bolesławowi…zebrane do puszki pieniądze. Pan Bolesław Kaczmarek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszewie to kilkukrotny rekordzista naszego sztabu! Czy w tym roku też nie odda tytułu?

Liczymy na rekord pana Bolesława i całego sztabu!

3.    500…

złożonych i rozdanych puszek, identyfikatorów, smyczy, koszulek, zestawów serduszek, maseczek, czapeczek, plecaków i oczywiście regulaminów w naszym sztabie numer 6066!

Dokładnie 500 wolontariuszy i wolontariuszek z naszego sztabu będzie kwestować podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Jesteśmy jednym z dziesięciu i zarazem największym sztabem w Gdańsku. 

4.  W niedzielę ze szkołą?

Tak, i to nie jedną! Grupy uczniów i opiekunów z 18 gdańskich szkół będą w tym roku dumnie kwestować z identyfikatorem naszego sztabu.

Szkoły, za pośrednictwem nauczycieli/opiekunów, jak najbardziej mogą zgłaszać się do zbiórki pieniędzy do puszek podczas finału WOŚP. Chętnych było więcej niż 18 szkół, ale tyle zdążyło się zgłosić podczas zapisów, które trwały zaledwie…

5. 2 dni!

…a dokładnie od 8 do 11 listopada ubiegłego roku. Chętnych było znacznie więcej, a od startu zapisów serwery ledwo dawały radę!

Już od sierpnia pytaliście nas, kiedy ruszają zapisy. Serca nam rosną, że tylu mieszkańców Gdańska chce być wolontariuszami WOŚP. Mamy dla Was małą podpowiedź…kiedy ruszają zapisy, spieszcie się, bo miejsca znikają bardzo szybko. Czekamy na Was na finałach! 

Projekt i wykonanie: Mehowmy