Ekstremalne pomaganie

Łączenie swojej pasji z pracą to marzenie wielu osób. Ratownikom z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego się to udało. Jeśli również chcesz dołączyć do ich zespołu to weź udział w najbliższej rekrutacji.


POPR zajmuje się przede wszystkim poszukiwaniami osób zaginionych w trudnych warunkach i niebezpiecznym terenie. Głównie współpracują z policją i strażą pożarną, a ich działania obejmują teren całego kraju. Ponadto pomagają w usuwaniu klęsk żywiołowych, zabezpieczaniu imprez masowych, ale też prowadzą szkolenia medyczne czy pogadanki w szkołach.


Żeby dołączyć do zespołu POPR, trzeba mieć dobry stan zdrowia i być w miarę sprawnym fizycznie. Ponadto trzeba mieć skończone 18 lat, być przygotowanym na działanie przez cały rok, w różnych warunkach pogodowych i przejść pozytywnie proces rekrutacji. Zgłoszenia można wysyłać na adres: rekrutacja@popr.com.pl i w treści maila trzeba podać swoje imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy i krótkie uzasadnienie dlaczego chcesz dołączyć do POPR.


Egzamin sprawnościowy odbędzie się 6 października 2012 roku, o godzinie 16.00 w JRG 4, na ul. Krzemowej 4 w Gdyni. Będzie to marsz na orientację, który potrwa około 6 godzin, a cała trasa liczy około 20 km. Dlatego koniecznie trzeba odpowiednio się ubrać – ciepłe, wygodne, nieprzemakalne buty oraz ubrania dostosowane do pogody, ale również trzeba mieć kompas, mapę z obszarem Gdyni Wielkiego Kacka i latarkę.


Praca ratowników to ogromna odpowiedzialność, ale też dużo satysfakcji i radości z tego co się robi. Dlatego wyślij swoje zgłoszenie, a może już wkrótce rozpocznie się Twoja wielka przygoda z pomaganiem.

 


Ola

 

 

 

 

Foto: Mromasz

Projekt i wykonanie: Mehowmy