Egzotyczny klimat Indii – będzie go można usłyszeć

Nie da się ukryć – muzyki słucha każdy. Wybór gatunku lub wykonawcy zależy już od słuchacza. A dla otwartych na nowe propozycje muzyczne Instytut Kultury Miejskiej organizuje koncert.

 

26 maja odbędzie się koncert muzyczny, który przeniesie widzów w nieco cieplejszy, bardziej egzotyczny klimat Indii. Na scenie zaprezentują się zagraniczni oraz polscy wykonawcy: pochodzący z wymienionego państwa, Giridhar Udupa, który zagra na tradycyjnym indyjskim instrumencie perkusyjnym – gathamie, francuz Fabrice de Graef, tworzący muzykę dzięki bansuri (tradycyjny flet indyjski) oraz polscy artyści: Wacław Wimpel (klarnet) i Jacek Mazurkiewicz (kontrabas).

 

Według słów muzyków koncert to transkontynentalna podróż pełna wirtuozerii, zwiewnych melodii, transowych przestrzeni i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wydarzenie podzielone zostało na trzy części. W pierwszej Giridhar Udupa i Fabrice de Graef przeniosą nas do Indii, dzięki ukazaniu ich tradycyjnych brzmień, w kolejnej Wacław Wimpel oraz Jacek Mazurkiewicz przedstawią współczesne improwizacje muzyczne, w finalnej – czterej wymienieni muzycy zaprezentują podróż przez dźwięki świata.

 

Koncert odbędzie w budynku przy ul. Długi Targ 39/40 w Gdańsku. Rozpoczyna się o 19.00, a wstęp jest darmowy. Aby jednak przenieść się, chociaż na chwilę, do Indii, warto pojawić się przed czasem – ilość miejsc jest ograniczona.

 

 

Marta Gieda

 

 

 

 

 

 

Foto: Simon Williams / Ekta Parishad

Projekt i wykonanie: Mehowmy