Edulab – stwórz archiwum Głównego Miasta w Gdańsku

Rusza rekrutacja do projektu Edulab – laboratorium lokalnych zastosowań mediów. W czasie dwudniowych warsztatów przeznaczonych dla młodzieży w wieku 16-19 lat uczestnicy stworzą cyfrowe archiwum Głównego Miasta w Gdańsku. Nowy projekt Instytutu Kultury Miejskiej jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.

 

Telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i kamery wideo zostaną wykorzystane do tworzenia cyfrowego archiwum Głównego Miasta w Gdańsku. Młodzież pozna nowoczesne narzędzia pracy przy użyciu komputera i w internecie oraz nauczy się tworzenia opowiadań hipertekstowych. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach: 24 i 25 marca oraz 31 marca i 1 kwietnia, poprowadzą je Grzegorz D. Stunża, Marcin Wilkowski, Anna Miler. Udział w Edulabie jest bezpłatny, zgłoszenia można kierować na adres: edulab@ikm.gda.pl.


Celem Edulabu jest zastosowanie nowych mediów do poznawania lokalnego dziedzictwa, krytycznej refleksji oraz budowania tożsamości lokalnej. W ramach przedsięwzięcia powstanie platforma internetowa, na której będzie można zapoznać się z cyfrowym archiwum Głównego Miasta. Odbędą się także warsztaty metodyczne dla nauczycieli i edukatorów nieformalnych oraz podsumowująca projekt debata o edukacji medialnej.


Projekt jest realizowany w ramach programu Akademia Orange. Celem Akademii Orange jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które w nowatorski i atrakcyjny sposób zachęcają do zdobywania wiedzy oraz uczestnictwa w kulturze.


Więcej informacji o projekcie „Edulab – laboratorium lokalnych zastosowań mediów”: http://www.akademiaorange.pl/projects/dziedzictwo_kulturowe/0/info/Edulab__laboratorium_lokalnych_zastosowan_mediow/.

 

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: www.pmspratik.com.np

Projekt i wykonanie: Mehowmy