Edukacyjne rejsy zakończone, ale to nie wszystko!

Edukacyjne rejsy rozpoczną się ponownie we wrześniu, natomiast na wakacyjny czas realizatorzy, jak co roku szykują szereg aktywności. 23 czerwca zakończył się międzynarodowy konkurs Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku „How do we see the Baltic Sea”.


Zadaniem uczestników było przygotowanie infografik prezentujących spojrzenie młodzieży na region Morza Bałtyckiego.


Dziesiątka laureatów wypłynie w wakacyjny rejs po Morzu Bałtyckim, na przełomie lipca i sierpnia. Na wodzie spotkają się uczniowie z różnych stron Polski oraz z zagranicy. Dzięki temu doświadczeniu, laureaci zyskają wspólną perspektywę i lepiej zrozumieją podobieństwa i różnice, które budują kulturę regionu Morza Bałtyckiego.


Wakacje to także czas licznych imprez plenerowych i pikników, w które angażują się edukatorzy z Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Pierwszą okazją do spotkania będzie BalticSail Gdańsk.


W ramach dwudziestej edycji festiwalu Morskiego i Zlotu Żaglowców na Targu Rybnym zagości żeglarska strefa dla najmłodszych. – Zapraszamy dzieci i młodzież. Przygotujemy aktywności dla tych, którzy mają już za sobą pierwsze żeglarskie szlify, jak i dla maluchów, które dopiero rozpoczną swoją morską przygodę!- mówią sternicy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy