„Edukacja w akcji” – dla nowoczesnych nauczycieli

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na drugą edycję Konferencji Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych „Edukacja w akcji”, która odbędzie się we wtorek, 30 września 2014 r. w Gdyni.

Konferencja skierowana jest do pedagogów z Pomorza oraz okolic. Ma na celu promocję idei aktywnej edukacji oraz stworzenie przestrzeni do współpracy dla nauczycieli szkolnych, akademickich, oraz wszystkich, którzy zajmują się nauką i edukacją. Ponadto ma na celu zachęcenie przedstawicieli środowiska edukacyjnego do korzystania z zasobów Centrum Nauki EXPERYMENT w codziennej pracy, jako interaktywnych narzędzi w procesie nauczania. 

Prelegenci to osoby z różnych kręgów zawodowych – wśród nich są wykładowcy akademiccy, pedagog-praktyk, psycholog czy przedstawiciel branży edukacji interaktywnej i neuropedagogiki. Opowiadać będą o pozytywnym kształtowaniu podejścia do nauki w szkole wśród uczniów i nauczycieli, o motywowaniu za pomocą mechanizmów gamifikacji czy o wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w edukacji. Pełny program oraz sylwetki prelegentów dostępne są na stronie internetowej Centrum Nauki EXPERYMENT – www.experyment.gdynia.pl

Konferencja kierowana jest do wszystkich nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego Pomorza, jak i przedstawicieli instytucji oświatowych, jednostek samorządowych odpowiedzialnych za oświatę. 

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia dostępnego na stronie internetowej Centrum lub o kontakt z Wiktorią Vysotską pod nr tel. 58 698 22 40. Zgłoszenia do 28.09.2014 r. lub do wyczerpania puli miejsc.

 

 

 

 

 

Foto: angelahagebusch.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy