E-wolontariusz? Na pewno też nim jesteś

Udzielasz bezpłatnie porad przez Internet? Prowadzisz forum? Dzielisz się swoją wiedzą, doświadczeniem czy umiejętnościami w sieci? Być może jeszcze sam nie wiesz o tym, że jesteś e-wolontariuszem!
 

Właśnie ruszył konkurs „Odkryj e-wolontariat”, który ma na celu nagrodzenie najciekawszych projektów angażujących wolontariuszy pomagających innym przez Internet .Poprzez Konkurs organizatorzy chcą pokazać, że wolontariat w naszym kraju ma różne oblicza, nie tylko „tradycyjne”, ale również „wirtualne”.

Coraz łatwiejszy dostęp do sieci prowadzi do przenoszenia różnorodnych aspektów życia do rzeczywistości wirtualnej. Często są to inicjatywy i projekty bardzo ciekawe, nowatorskie i oryginalne. Warto wypromować tę pozytywną stronę Internetu! Jeśli chcesz pokazać swój pomysł na pomaganie innym w Sieci jest to idealna ku temu okazja! Nagrodami w konkursie są środki finansowe z przeznaczeniem na rozwój e-wolontariatu. W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, instytucje publiczne oraz grupy nieformalne, współpracujące z e-wolontariuszami.
 

Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu trwa do 31 października 2012, aby się do niego zgłosić, należy zarejestrować się na portalu www.e-wolontariat.pl, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Laureaci zostaną wyłonieni przez członków Kapituły Konkursu oraz internautów biorących udział w otwartym głosowaniu online. Zwycięzców poznamy na uroczystej Gali Finałowej w styczniu 2013r.
 

Szczegółowe informacje na temat Konkursu oraz Regulamin dostępne są na stronie www.e-wolontariat.pl

Jeśli chcesz zobaczyć, jak zaprezentowali się laureaci poprzednich edycji konkursu zapraszamy na stronę internetową www.e-wolontariat.pl

Źródło: mat. pras.
Foto: http://tomnod.com/2012/05/10/the-top-five-reasons-to-volunteer-online/ 

Projekt i wykonanie: Mehowmy