Dziewczyny też rysują komiksy

W tym roku odbywa się już druga edycja warsztatów „Dziewczyny też rysują komiksy”. Stowarzyszenie Arteria zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest… bycie dziewczyną!

 

Warsztaty te to przede wszystkim praktyczna nauka rysunku komiksowego, drukowania metodą sitodruku oraz tworzenia zinów. Uczestniczki będą mogły dowiedzieć się nieco więcej m.in. na temat tworzenia scenariusza komiksu oraz komputerowej obróbki prac. Zajęcia będą odbywały się weekendowo od 15 października do 27 listopada. Po zakończeniu warsztatów odbędzie się wernisaż prac wykonanych podczas zajęć. Wszystkie te działania mają na celu promocję kobiecego komiksu.

 

W zeszłym roku projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na to samo liczą organizatorzy w tym roku. Wszystkie kobiety, które ukończyły 16 lat i chciałyby wziąć udział w projekcie, powinny do 5 października wypełnić formularz, dostępny na stronie: http://dziewczynytezrysujakomiksy.blogspot.com/2011/09/dziewczyny-tez-rysuja-komiksy-2-5.html . Osoby zakwalifikowane, zostaną o tym poinformowane 9 października. O przyjęciu na warsztaty nie decyduje kolejność zgłoszeń, więc nadal macie szansę!

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy