Dziewczyny też rysują komiksy – sprawdźcie na własne oczy

Dziewczyny też rysują komiksy to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Arteria w partnerstwie z Projektornią GAK. Warsztaty to przede wszystkim praktyczna nauka rysunku komiksowego, drukowania metodą sitodruku oraz tworzenia zinów.


Uczestniczki mogły dowiedzieć się nieco więcej m.in. na temat tworzenia scenariusza komiksu oraz komputerowej obróbki prac. Podczas warsztatów główny nacisk położony był na zdobycie praktycznych umiejętności związanych ze sztuką komiksową, wskazanie możliwości publikacyjnych oraz promocję komiksu kobiecego. Powstałe prace zamiast do szuflad trafiły na wystawę, a wkrótce ukażą się w publikacji.

 

Zajęcia odbywały się weekendowo od 15 października do 27 listopada w klubie Projektornia GAK. W warsztatach wzięło udział 17 dziewcząt. Jacek Frąś prowadził warsztaty komiksowe, Joanna Tomiak warsztaty z tworzenia zinów komiksowych. Teraz, każdy może zobaczyć jak rysują dziewczyny, a wszystko to już dzisiaj o godzinie 18:00 w Projektorni GAK, przy ulicy Dworskiej 29a w gdańskim Brzeźnie. Na wystawie zostaną zaprezentowane 34 plansze komiksowe z 17 komiksami. 

 

Wstęp na wystawę jest wolny i co więcej wystawę będzie można oglądać do 17 lutego w godzinach otwarcia klubu, czyli od 10:00 do 20:00.

Projekt i wykonanie: Mehowmy