Dzieje się w Letnicy

Po pierwsze – warsztaty dźwiękowe

To zajęcia dla mieszkańców Letnicy w wieku 14-25 lat Warsztaty dźwiękowe LETNICA SOUND odbywają się w ramach projektu Let’s Art, realizowanego przez CSW Łaźnia. 10 września odbyło się pierwsze spotkanie.


– Razem wydamy płytę ze skomponowanym przez uczestników utworem muzycznym, który odda niepowtarzalny charakter Letnicy, odkryjemy wiele zakątków dzielnicy i ich dźwięki, poznamy i wykorzystamy nasze możliwości wokalne i kompozytorskie. Nauczymy się, jak łączyć dźwięki w muzykę, którą potem pokażemy światu! – zachęcają do udziału organizatorzy warsztatów.


W programie warsztatów muzycznych LETNICA SOUND: nagrywanie dźwięków Letnicy – dźwiękowa mapa miasta, zajęcia z technik wokalnych oraz emisji głosu, zajęcia z współczesnych technik kompozytorskich oraz zajęcia z technologii dźwięku – obróbka i montaż dźwięku.


Zajęcia odbywać będą się w środy i piątki w godz. 16.00-19.00 w okresie od 10 września do 12 listopada 2014, łącznie będzie to 19 spotkań. Warsztaty odbywać się będą w Domu Otwartym przy ul. Uczniowskiej 22 w Letnicy. Wspólną pracę zwieńczy prezentacja, która odbędzie się 12 listopada. Warsztaty poprowadzą: Atmen Trio: Agnieszka Kamińska, Małgorzata Kęsicka, Monika Kwiatkowska oraz specjalista ds. technologii dźwięku, Maciej Tęgi. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

 

Babskie popołudnia

Spotkania warsztatowe z cyklu „Babskie popołudnie” odbywają się w Domu Otwartym w Letnicy, ul. Uczniowska 22. To zajęcia z dziergania, dekorowania i innych robótek ręcznych.


Punkt Konsultacji Obywatelskich

To dyżury m.in.: psychologa, terapeuty, doradcy zawodowego i pracownika socjalnego. – Od niedawna uruchomiliśmy też dodatkową formę wsparcia, czyli możliwość skorzystania z konsultacji z radcą prawnym. Te konsultacje odbywają się w czwartki, w godzinach od 15.00 do 19.00 – informuje Hanna Dampc z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, realizującego projekt.


Dyżury specjalistów odbywają się codziennie w godzinach od 15.00 do 19.00. W poniedziałki spotkać można się z doradcą zawodowym i finansowym; we wtorki: z pracownikiem socjalnym i psychologiem; w środy: z pracownikiem socjalnym i doradcą zawodowym; w czwartek: z psychologiem i radcą prawnym; w piątek: z doradcą finansowym.

 

HIP-HOP dla najmłodszych

Zajęcia odbywają się w środy w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w soboty w godz. od 16.00 do 18.00. Więcej informacji pod numerem: 502 443 207. A dla dorosłych mieszkańców wciąż aktualne jest zaproszenie do wzięcia udziału w lekcjach tańca towarzyskiego. Grupa spotyka się regularnie w poniedziałki od godz. 16.00 do 17.00 oraz w czwartki od godz.18:00 do 20.00. Na zajęcia nie trzeba przyjść w parze. Więcej informacji: 506 391 455.

 

Wstęp na wszystkie zajęcia bezpłatny!

Projekt i wykonanie: Mehowmy