Dzieciaki piszą bajki z wolontariuszami!

Dzięki pomocy wolontariuszy, dzieci z wiejskich szkół Gminy Żukowo i Kolbudy stworzyły bajki, które jeszcze w grudniu zostaną zaprezentowane na antenie Radia Plus.


Słuchacze Radia Plus już mieli okazje usłyszeć bajkę „O Kaszubskim Wilku”, którą napisali uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Przyjaźni. Opowieść powstała w ramach warsztatów tworzenia opowieści, które przeprowadzili trenerzy Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju na terenie kilkunastu szkół podstawowych woj. pomorskiego.


Premiera mini słuchowiska nagranego m.in. przez aktorów Białostockiego Teatru Lalek odbyła się z okazji „Mikołajek” 6 grudnia. Kolejna bajka „Jak Yeti szukał przyjaciela”, pojawi się na antenie Radia Plus w najbliższy czwartek 13 grudnia również o godz. 19.30. Ta urocza bajka powstała w Żukowie w  klasie III c. Do sukcesu Fundacji GFTR znowu przyczynili się wolontariusze, którzy uczestniczyli w warsztatach tworzenia opowieści, robili zdjęcia, pomagali w organizacji oraz promocji projektu. – Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że udział w naszych działaniach jest ciekawy jak i wzbogacający dla obu stron – mówi Alina Wiśniewska z Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju.


Fundacja GFTR od 2 lat prowadzi warsztaty tworzenia opowieści. Współpracuje z londyńskim ośrodkiem rozwoju kreatywności dzieci Children’s Story Centre Discover.


Z bajkami zapisanymi i nagranymi w formie audio można się zapoznać wchodząc na www.gftr.pl.Finansowanie przedsięwzięcia zapewniło: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury.

Projekt i wykonanie: Mehowmy