Dubaj jako miasto wielokulturowe

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że 80% mieszkańców Dubaju zamieszkują obcokrajowcy, albo że znajduje się tu najwyższy wieżowiec świata. Ciekawostką może być również fakt, iż projekt pierwszego podwodnego hotelu w tym popularnym mieście przygotowali polscy naukowcy z Politechniki Gdańskiej.


Dubaj to miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Można tu zatem znaleźć dzielnice zabudowane tradycyjną architekturą Bliskiego Wschodu, jak i najnowocześniejsze biurowce i centra handlowe. Odbywają się tutaj międzynarodowe konferencje, znaczące imprezy światowe, interesujące festiwale. Każdy z turystów znajdzie coś tylko i wyłącznie dla siebie.


Jak wygląda codzienne życie w Dubaju? Można się o tym dowiedzieć podczas wieczorku podróżniczego, którego gościem będzie Magdalena Ratkowska. Magda do Dubaju wybrała się na przełomie listopada i grudnia 2013. Spędziła tam 10 dni wędrując samotnie po ulicach z aparatem i próbując odkryć oryginalne miejsca, poznać tamtejszy styl życia i zrozumieć w jaki sposób można przeżyć 40-stopniowy upał będąc ubraną od stóp do głów w czerń. Niesamowitymi wrażeniami z podróży podzieli się ona z Wami już w najbliższy czwartek.


„Wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych wieczorach podróżniczych bardzo prosimy o przybycie przynajmniej 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, aby obsługa zdążyła do godziny rozpoczęcia przygotować wszystkie zamówienia i nie przeszkadzała w spokojnym wysłuchaniu prelekcji”.


Miejsce wydarzenia: Herbaciarnio-Kawiarnia Południk 18 tea&caff w Gdańsku, ul. Garncarska 7-9.

Termin: 27.02.2014, godz. 19.00

 


Natalia Krzemień

Projekt i wykonanie: Mehowmy