Drużyna M wkracza do akcji!

11 czerwca w ramach IX edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, mieszkańcy Gdańska będą mogli dowiedzieć się więcej na temat pierwszej pomocy i honorowego krwiodawstwa oraz ich znaczenia dla ratowania ludzkiego życia.


Akcja wystartuje o godzinie 9 rano na parkingu przez supermarketem Intermarche przy al. Rzeczypospolitej 33. Akcji edukacyjnej towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy. Po raz pierwszy kampanię wspiera Drużyna#M.

 

Drużyna#M to ekipa, której członkiem staje się każdy, kto chce pomagać innym – oddając krew, ale też zachęcając Panie do badań mammograficznych, budując place zabaw, czy przekazując produkty spożywcze Bankom Żywności.


Teraz po raz pierwszy w mediach społecznościowych Drużyna#M będzie wspierała akcję „Zbieramy krew dla Polski”.


W ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingach pod sklepami Intermarché i Bricomarché, przeprowadzonych zostanie łącznie 267 akcji zachęcających do regularnego oddawania krwi, w tym 201 połączonych z jej pobieraniem.

 

– Nasza kampania od lat realizowana jest w okresie około wakacyjnym, ponieważ właśnie wówczas w polskich szpitalach najbardziej potrzeba krwi. Honorowe krwiodawstwo ma jednak ogromne znaczenie dla systemu opieki zdrowotnej przez cały rok – średnio co minutę potrzebny jest bowiem litr krwi. Od 2008 r., kiedy to rozpoczęliśmy organizację akcji, wspólnie z PCK zebraliśmy ponad 11 600 litrów– podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

 

Więcej informacji na temat kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, w tym harmonogram akcji, znajduje się na stronach internetowych: 

www.muszkieterowie.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl

 

 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy