Drugie spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” 2012

Jak znaleźć determinację do wyjazdu na drugi koniec świata? W jaki sposób zaprojektować budżet takiej wyprawy? Czy podróż po Australii jest bezpieczna? Jak sobie taką podróż zorganizować? Jaki środek transportu po kontynencie sprawdzi się najlepiej? Jak optymalnie ułożyć trasę? Jakie są realne, prawdziwe zagrożenia w podróży po Australii (mity i fakty)? Jak szukać tanich noclegów? Co zrobić, gdy w trasie zabraknie pieniędzy? O tym wszystkim podczas spotkania 24 lutego opowie podróżnik Marek Tomalik.

Marek Tomalik to podróżnik, od dwóch dekad zakochany w Australii, dziennikarz National Geographic, organizator wypraw w bezkresny,. Marek to również współtwórca Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”. Organizator imprez artystycznych w Schronisku na Głodówce (Tatry). Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Publikuje m.in. w National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach .Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Zasiada w jury Travelerów – prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic. Laureat Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty. Przemierzył: Australię, Singapur, Malezję, Tajlandię, Birmę, Laos, Indonezję, Indie, Nepal, Sikkim, Syberię (J. Bajkał), Laponię, Egipt, Syrię, Liban, Algierię, Brazylię, Meksyk, Peru, Boliwię i kraje Europy. 

Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w piątek, 24 lutego w Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa 96/98. Początek o godzinie 17:00. Na spotkanie nie trzeba się zgłaszać, organizatorzy jedynie sugerują, żeby przyjść 15 minut wcześniej i zająć sobie miejsce. Marek Tomalik podczas spotkania opowie o najpiękniejszych parkach narodowych w Australii, a także wytłumaczy czym jest tajemniczo brzmiący szlak śmierci.

 

 

Źródło: GCOP

Foto: Ueli Fahrni

Projekt i wykonanie: Mehowmy