Dostaniesz tylko dzbanek, bo wodę masz już w kranie!

Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk już po raz drugi przekonywać będą do picia gdańskiej kranówki. – Po sukcesie ubiegłorocznej akcji pod Neptunem postanowiliśmy ponownie poczęstować mieszkańców Gdańska wodą z kranu. W tym roku mamy do rozdania, aż 250 zestawów – dzbanki od SNG z cytryną i miętą. Wystarczy przyjść na Długi Targ i napić się naszej smacznej wody z kranu! Będziemy czekać na mieszkańców przy fontannie Neptuna – zaprasza Guy Fournier, prezes SNG.
 

Woda, którą pić mają przechodnie, pochodzić będzie nie z fontanny, a z ujęcia wody obok niej, które w tym tygodniu przeszło w SNG badania laboratoryjne pod kątem przydatności do spożycia. Obok fontanny stanie przenośny hydrant ze specjalnymi kranami.
 

Każdy kto się wody napije, otrzyma zestaw do przyrządzania w domu orzeźwiającego napoju. Oczywiście przy użyciu gdańskiej kranówki. Do rozdania jest ponad 250 pakietów. Znajdą się w nich dzbanki SNG, świeże cytryny i mięta. Do tego oczywiście ulotki promocyjne przekonujące dlaczego gdańską kranówkę pić warto.
 

– Gdańska kranówka jest smaczna, zdrowa i bezpieczna dzięki wieloletnim ogromnym inwestycjom, które polegały na zwiększeniu udziału zasobów głębinowych w systemie zaopatrzenia w wodę oraz budowie sieci wodociągowych w nowych dzielnicach Gdańska. Zmodernizowaliśmy istniejące ujęcia wody głębinowej, wybudowane zostały także nowe ujęcia i stacje uzdatniania wody. W efekcie 100% wody w Gdańsku spełnia najwyższe europejskie normy jakości – podkreśla Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

– Dlatego też z pełnym przekonaniem promujemy picie wody z kranu, i włączamy się m.in. w takie przedsięwzięcia, jak montaż zdrojów w gdańskich szkołach.

Foto: gdansk.pl 

Projekt i wykonanie: Mehowmy