Dorzuć się do sklepiku

Seniorzy z Gdyni prowadzą jedyny taki sklepik w Trójmieście, żeby mógł działać, potrzebuje produktów. Masz w domu coś niepotrzebnego? Podziel się!

 

Sklepik charytatywny „Z głębokiej szuflady” działa w drugą i czwartą sobotę miesiąca. Wszelkie przedmioty można przynosić codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do biura Fundacji FLY ul. Świętojańska 36/2 (vis a vis Kolegiaty NMP).

 

Sklepik prowadzi fundacja FLY, która zachęca wszystkich do przeszukiwania swoich szuflad i przynoszenia rzeczy, które są już niepotrzebne, a komuś mogą się przydać i sprawić wiele radości. Rzeczy sprzedawane są za symboliczne kwoty. Kupić można m.in. książki, lektury, porcelanę, biżuterię, płyty.

Całkowity dochód ze sprzedaży ofiarowanych rzeczy, przeznaczony jest na działanie Klubu Młodzieżowego w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Trójmieście!

 

Fundacja FLY, która prowadzi sklepik, działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności seniorów 55+. Realizują szereg projektów, organizują różne zajęcia, warsztaty, lektoraty, wykłady, spotkania, wystawy, wycieczki.

Projekt i wykonanie: Mehowmy