Dołóż coś do świątecznej paczki

Święta w marketach nastały już na dobre, niedługo świąteczny nastrój pojawi się także w naszych domach, a jak święta to oczywiście prezenty. Dopiszcie w tym roku do swojej prezentowej listy dzieciaki.

 

Zakład Karny Gdańsk – Przeróbka i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna przygotowali niezwykłą akcję świąteczną: świąteczne paczki dla dzieci, których rodzic (w tym przypadku ojciec) przebywa w zakładzie karnym. Chcą w ten sposób pomóc tym maluchom, o których często nikt nie pamięta – pozbawione są rodzica, pochodzą z bardzo biednych środowisk, a przede wszystkim naznaczone są piętnem rodzica „kryminalisty”.

 

– Nie ważne czy jesteście z Trójmiasta, Poznania czy Warszawy – jeśli chcecie uszczęśliwić te dzieciaczki, kupując dla nich pluszowego misia czy też tabliczkę czekolady, która to znajdzie się w świątecznej paczce podarowanej dzieciakowi (na widzeniu lub też zostanie przesłana bezpośrednio do dziecka)- mówią organizatorzy.

 

Jak mówi Natalia Przybyła, organizatorka akcji na GWSH – Prezenty można zostawiać w kartonie przy portierni w budynku GWSH na Biskupiej Górce, można również wysyłać na adres uczelni z dopiskiem Parlament Studentów dla dzieciaków -.

 

Akcja trwa do 09.12.2012.

 

 

 

 

Foto: Kelvin Kay

Projekt i wykonanie: Mehowmy