Dokąd idziesz? Po zdrowie!

O tym, że Gdynia to bardzo rozbiegane miasto nie trzeba nikogo przekonywać. Biegaczy widać w każdej dzielnicy, o każdej porze dnia. Stale rośnie także frekwencja na gdyńskich imprezach biegowych. Kolejną formą aktywności, którą wspiera miasto jest nordic walking – ruszył nowy projekt „Idę po zdrowie”.

 

Projekt organizowany przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking – nie tylko w Gdyni, ale we wszystkich województwach w naszym kraju – skierowany jest do osób, które myślą o chodzeniu z kijkami i chcą poznać tę dyscyplinę od podszewki.

– Cykl „Idę po zdrowie” to nowy projekt skierowany przede wszystkim do entuzjastów nordic walking 50+. Dzięki dziesięciu bezpłatnym spotkaniom uczestnicy poznają prawidłową technikę oraz tajniki tej dyscypliny. Zaczynamy od podstaw, a kończymy na poziomie pozwalającym uczestnikom na start w listopadowym Marszu Niepodległości – mówi Marek Łucyk, Dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

 
Zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów odbywać się będą cyklicznie w piątki o godzinie 16.00 od 29 sierpnia do 31 października, na terenie Gdyńskiego Forum Sportu.

Przypominamy także o cyklicznych, bezpłatnych zajęciach Gdyńskiego Poruszenia, w skład których wchodzą:
Fitness dla seniorów, poniedziałki godz. 11.00, Hala LA GOSiR (ul. Olimpijska 5/9);
Biegam Bo Lubię, poniedziałki godz. 19.00, Bulwar Nadmorski (przy Cafe Contrast);
Joga, wtorki godz. 18.00, Hala LA GOSiR (ul. Olimpijska 5/9);
Nordic walking, środy godz. 19.00, Bulwar Nadmorski (przy Cafe Contrast);
Tai chi, czwartki godz. 20.00, Hala LA GOSiR (ul. Olimpijska 5/9);
Parkrun, soboty godz. 9.00, Plaża Miejska (przy restauracji Del Mar).

Dodatkowo, w każdą ostatnią środę miesiąca odbywają się Strefy Aktywności (bieganie i nordic walking, 27.08, 24.09, 29.10, 26.11, 31.12), za każdym razem w nowej, wyjątkowej lokalizacja.

Projekt i wykonanie: Mehowmy