Dobroci na Święta

 

 

Drodzy Przyjaciele Świętego Mikołaja!

Dołącz do wigilijnego dzieła świątecznych podarunków dla podopicznych jednego z gdańskich Domów Pomocy Społecznej i Hospicjum.

 

Kiedy? czwartek 10 XII godz. 16-18
Gdzie? Parking Odpowiedzialny Społecznie, Lawendowa, Gdańsk (przy U7)

W tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa pamiętamy nie tylko o tych, który borykają się z trudnościami finansowymi, ale również o tych, których dotknęło szczególnie wykluczenie społeczne. Mowa tu o mieszkańcach domów pomocy społecznej i podopiecznych hospicjów. Wolontariusze, którzy na co dzień pomagali w placówkach opiekuńczych, towarzysząc seniorom i chorym, teraz – ze względu na ograniczenia i zawieszenie wolontariatu w placówkach – nie mogą spotykać się z podopiecznymi.

Dlatego też wolontariusze postanowili nieco osłodzić im ten świąteczny czas i przypomnieć, że cały czas czekają w gotowości na moment, kiedy znów będą mogli spędzać wspólnie czas. W tym celu organizują zbiórkę, dzięki której będą mogli przygotować świąteczne podarunki. Do akcji włączyli się również gdańscy seniorzy-wolontariusze, którzy wykonają  i przekażą na ten cel rękodzielnicze podarunki świąteczne i ozdoby na wigilijny stół.

„Chcemy w ten sposób pokazać, że cały czas myślimy i pamiętamy o nich i mimo braku możliwości spotkania się z podopiecznymi podczas tradycyjnego spotkania świątecznego, chcemy dać im powód do uśmiechu w święta. Niech te podarunki będą do tego pretekstem! Na razie nie zdradzamy, do jakiś konkretnie placówek powędrują prezenty, ponieważ chcemy, aby była to dla podopiecznych niespodzianka” – mówią organizatorzy.

Korzystamy z gościnności Fundacji Społecznie Bezpieczni, która udostępnia nam przestrzeń Parkingu Społecznie Odpowiedzialnego. To właśnie tam 10 grudnia w godz. 16-18 ekipa i wolontariusze Centrum Wolontariatu będą czekać na darczyńców. „Do świątecznych paczuch chętnie włożymy słodycze, drobne podarunki, książki, filmy DVD, gry planszowe, kosmetyki i wszystko to, czym chcielibyście się podzielić„. 

Osoby, które nie mogą w tym czasie pojawić się na Parkingu, a chciałyby przekazać coś od siebie, mogą skontaktować się z Centrum Wolontariatu i uzgodnić indywidualny termin przekazania podarków.

Kontakt do organizatora:
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
tel. 58/772-42-21
ks@wolontariatgdansk.pl

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy