Dobro wspólne – konkurs dla młodych i świadomych

Czym jest? Czym może być? Jak z niego korzystamy? Jaki ma wpływ na jakość naszego życia? Jak możemy je współtworzyć? Jak możemy o nie dbać? To pytania dotyczące dobra wspólnego, na które odpowiedzą uczestnicy konkursu organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Studenci i uczniowie szkół średnich, którzy zdecydują się na udział będą mogli wypowiedzieć się na temat dobra wspólnego w formie literackiej, audiowizualnej lub plastycznej. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali w nagrodę staże, możliwość publikacji najlepszych prac i bilety na Open’er Festiwal.

 

Uczniowie pomorskich szkół średnich oraz studenci od dzisiaj aż do 19 kwietnia mogą wysyłać na adres Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową krótkie filmy wideo, radiowe sondy uliczne, wywiady, eseje, fotoreportaże i plakaty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki dobra wspólnego. Organizatorzy pragną, aby młodzi ludzie podnieśli w ten sposób świadomość swoją i innych dotyczącą tego w jaki sposób wszyscy możemy dbać o dobro wspólne.

Uczestnicy konkursu mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne nagrody, ale także na to, że ich prace ocenione zostaną przez profesjonalistów. W jury konkursu znaleźli się: Redaktor Naczelny ,,Dziennika Bałtyckiego” Mariusz Szmidka, Prezes Telewizji Teletronik Adam Stachecki, dziennikarz Radia Gdańsk Leszek Szmidtke, fotograf Maciej Kosycarz oraz Prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową Jan Szomburg.

Najlepsi będą też mogli wypowiedzieć się podczas Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego, który odbędzie się 11 maja na Politechnice Gdańskiej. Wtedy też odbędzie się wręczenie nagród i prezentacja najlepszych prac konkursowych.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Kongres Obywatelski oraz na profilu konkursu na Facebooku.

Projekt i wykonanie: Mehowmy