Do wygrania aż 10 grantów o wysokości 5000 złotych

Organizacje pozarządowe, grupy zabawowe orazbiblioteki publiczne, mogą ubiegać się o środki na realizację działań edukacyjnych związanych z prawidłowym żywieniem kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców i opiekunów dzieci w pierwszym roku życia. Każdy zwycięzca otrzyma 5000 zł brutto.


Do wygrania jest aż 10 grantów finansowych. W tegorocznej edycji każda organizacja otrzyma wsparcie ekspertów w dziedzinie żywienia, ponieważ warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest nawiązanie współpracy z edukatorem żywieniowym programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.


Konkurs „1000 pierwszych dni dla zdrowia” organizowany jest już po raz czwarty przez Fundację NUTRICIA i Federację Polskich Banków Żywności. Najlepsi, którzy spełnią wymagane w regulaminie konkursu kryteria, zgłoszą najciekawsze projekty i wygrają granty, będą mogli promować w swoim regionie prawidłowe nawyki żywieniowe. Ważne, by potencjalni zwycięzcy w zaproponowanych działaniach, zwrócili szczególną uwagę na jakość i bezpieczeństwo żywności oferowanej tej szczególnie wrażliwej grupie. Należy pamiętać, że już od poczęcia rodzice dziecka mają wpływ na stan jego zdrowia w wieku dorosłym. W pierwszych latach życia dziecko jest dużo bardziej, niż dorośli, wrażliwe na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych.


Zwycięskie projekty zrealizowane w dotychczasowych 3 edycjach konkursu na terenie niemalże całego kraju cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników. Od maja do grudnia 2015 roku zrealizowano w całej Polsce aż 416 wydarzeń edukacyjnych, udało się dotrzeć do blisko 28 tysięcy bezpośrednich odbiorców. Zrealizowano szereg spotkań ze specjalistami z zakresu żywienia, zorganizowano rajd rowerowy, wystawę zdjęć, a nawet nagrano spot filmowy i audiobooka.


Z roku na rok konkurs grantowy edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” cieszy się coraz większą popularnością wśród instytucji, które chcą promować prawidłowe żywienie najmłodszych. Od początku działalności konkursu, na przestrzeni 3 ostatnich lat, odbyło się w sumie już prawie 900 wydarzeń, które dotarły aż do 50 000 odbiorców!


Wnioski można składać do 25.03.2016 r. wyłącznie za pomocą formularza on-line, dostępnego na stronie www.wnioski.1000dni.pl.


Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 12.04.2016 r. Jury, w skład którego wejdą eksperci w zakresie żywienia dzieci i projektów społecznych z Fundacji NUTRICIA, będzie oceniało projekty pod względem: innowacyjności, sposobu ich upowszechniania, zaangażowania lokalnych instytucji medycznych, opiekuńczych iadministracyjnych oraz liczby osób objętych bezpośrednią edukacją.


Dodatkowe informacje: www.1000dni.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy