Do Muzycznego za 400 groszy

21 maja teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze. Do inicjatywy włączył się także gdyński Teatr Muzyczny, który tego dnia zaprosi widzów na spektakl AVENUE Q. Sprzedaż biletów rusza 14 maja.

Hasło towarzyszące tegorocznym obchodom Dnia Teatru Publicznego to „Grosze grają rolę”. Dzięki sprzedaży biletów w niskich cenach (400 groszy czyli 4 złote) organizatorzy chcą „zarazić” teatrem jak najwięcej nowych widzów. W szczególności tych, którzy zaglądają tam rzadko lub wcale. Przedsięwzięcie zwraca też uwagę na fakt, że bez wsparcia z publicznych pieniędzy polski teatr publiczny nie mógłby istnieć.

Do tegorocznej akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski, a wśród nich Teatr Muzyczny w Gdyni. 21 maja o godz. 19.00 na Nowej Scenie wystawi spektakl AVENUE Q w reżyserii Magdaleny Miklasz, na który bilety będzie można zakupić właśnie za 400 groszy. Ich sprzedaż rozpocznie się 14 maja o godz. 12.00 i będzie prowadzona tylko w kasie Dużej Sceny Teatru Muzycznego.

W tym roku cena biletu jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a. W ubiegłym roku cena biletu (250 groszy) nawiązywała do okrągłej rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem – na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów.

Akcja „Bilet za 400 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

 

 

 

 

Foto: Spektakl Avenue Q/Piotr Manasterski

Projekt i wykonanie: Mehowmy