„Decydujesz, pomagamy!” Program Fundacji Tesco

Aktywni mieszkańcy województwa pomorskiego mają szansę na grant w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”!

Jesteście aktywnymi, pełnymi energii i gotowymi do działania mieszkańcami?
Macie ciekawy pomysł na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu?
Chcecie działać, jednak brak Wam finansowego wsparcia?
Zgłoście swój pomysł do programu społecznego „Decydujesz, pomagamy” i zdobądźcie jeden z 375 grantów!

Sieć sklepów Tesco już po raz piąty wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. W V edycji programu każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania wygra! Oznacza to, że łączna pula nagród, na wsparcie 375 projektów, wynosi aż 1 125 000 złotych!

Jak zdobyć dofinansowanie?

Od 8 października do 18 listopada 2018 roku organizacje społeczne, instytucje publiczne, czy po prostu aktywna grupa mieszkańców, będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Czego mogą dotyczyć inicjatywy i kto może ubiegać się o grant?

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

W IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” do organizacji społecznych w województwie pomorskim trafiły granty o łącznej puli 63 000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 21 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie, m.in. projekt „Innowacyjne multimedialne świetlice wiejskie w Kończewicach i Pogorzałej Wsi” Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu, dzieki któremu powstały multimedialne miejsca spotkań dla mieszkańców, w których mogą nieodpłatnie pograć w kręgle, nauczyć się tańca lub zgubić kilka zbędnych kilogramów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Mieszkańcy okolicy oddali na projekt aż 13 216 głosów, zapewniając organizacji grant w wysokości 5000 zł na realizację pomysłu.

Brak Wam pomysłu? Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.tesco.pl/pomagamy! Zobaczcie jakie projekty zostały już wprowadzone w życie w Waszym regionie i zainspirujcie się do działania!

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub chcielibyście przedyskutować swój pomysł – z przyjemnością Wam pomożemy. Na Wasze wiadomości czeka nasze biuro programu, czyli Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl, telefon: 22 100 55 93.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Projekt i wykonanie: Mehowmy