Dary Ziemi

Naturalne produkty z gospodarstw ekologicznych nie są raczej stałym elementem naszych jadłospisów. Choć dużo mówi się o zdrowej żywności, to większość z nas i tak wybiera zwykłe, nieekologiczne produkty. Agencja Haczet, we współpracy z Miastem Gdynia, daje nam szansę lepiej poznać zagadnienie ekologicznego rolnictwa. Organizuje festyn Dary Ziemi, który rozpocznie się jutro i potrwa do 25 września.

 

Kuchnie świata, regionalne przysmaki, zdrowa żywność, tego wszystkiego będziemy mogli skosztować już 23 września na gdyńskim festynie Dary Ziemi. To już osiemnasta edycja tej imprezy. Istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest prezentacja kultur i tradycji kulinarnych krajów Unii Europejskiej. W zeszłym roku zaprezentowały się Bułgaria oraz Belgia. W tym roku będziemy mieli okazję spróbować finlandzkich oraz rumuńskich przysmaków.

 

Oprócz zagranicznych darów ziemi w Parku Kolibki znajdziemy również polskie owoce, warzywa, zioła, grzyby, miody i wszelkiego rodzaju przetwory, które można z nich otrzymać. Rolnicy i pszczelarze z ekologicznych gospodarstw rolnych i pasiek z całego kraju przyjadą na trzy dni do Gdyni, aby podzielić się z nami tym, czym na co dzień raczą się mieszkańcy ich regionów. Również producenci artykułów spożywczych z całej Polski zjawią się na jarmarku, a wraz z nimi najrozmaitsze sery, wędliny, nalewki, produkty cukiernicze, pieczywo i konfitury.

 

Łącznie około 120 wystawców na czterech atrakcyjnych polanach. Na „Polanie Eko” będą czekali wytwórcy z drobnych gospodarstw rolnych. Na „Polanie Biesiadnej” będzie można odpocząć na specjalnie przygotowanych siedziskach przy muzyce biesiadnej i ognisku. Na wszystkich, którzy zgłodnieją będą czekały również w tym miejscu stoiska gastronomiczne. Ostatnie dwa obszary to „Polany Ogrodowe”. Pełne ekspozycji kwiatowych, drzewek ozdobnych, krzewów oraz elementów wyposażenia ogrodu.

Piknik będzie odbywał się od 23 do 25 września, w godzinach 10- 19. Wstęp dla dzieci jest bezpłatny, natomiast dorośli muszą kupić bilet w cenie 6 zł. Więcej informacji o imprezie na stronie: http://www.daryziemi.com/

 

Agnieszka Lasinkiewicz 

Projekt i wykonanie: Mehowmy