Darmowe warsztaty z szycia

Nasza wolontariuszka z Francji Adrea zaprasza wszystkich na cotygodniowe zajęcia z szycia. Marzy Ci się własny szalik? Czapka? Andrea pokaże Ci jak zrobić to samemu! Oto co przygotowała:

WolontariAPP QR code
Zeskanuj kod QR swoim telefonem!
Pobierz aplikację
wolontariAPP powered by Aspire Systems logo

If you have never picked up a hook, knitting needles, or even a sewing needle, but you are interested in doing so, then I’d gladly to teach you! I would love to be able to share my hobbies with you, and possibly spark a will to create in you! I want you to be able to do whatever you desire, and for whatever causes you wish, although my final aim in to “Yarn-Bomb” the town. It is a process in which we would attach our creations on trees, lamp posts , and many other city infrastructure, to bring creativity or awareness to a cause, I will talk more about it during the meeting.

This class is for everyone, regardless or gender or age, you are all welcome.

Podczas warsztatów rozmawiać będziemy o szydełkowaniu i wymienimy się doświadczeniami. Każdy może przyjść! Nieważne czy masz bądź nie masz doświadczenia. Zapewniamy szydełka i włóczkę, ale uprzejmie prosimy o przyniesienie własnych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kiedy: poniedziałek 27 lutego
Czas: 17:00 – 19:00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, IIIp, pok. 3.36

REJESTRACJA: https://forms.gle/9RZqar16p6kr2KGi9

Projekt i wykonanie: Mehowmy