Darmowe warsztaty literackie

Gimnazjaliści i licealiści mogą zapisywać się na bezpłatne warsztaty literackie organizowane przez Gdański Klub Fantastyki. Kursy zaczynają się 15 października i potrwają do 3 grudnia. Liczba miejsc ograniczona!


Młodzi ludzie, którzy zdecydują się wziąć udział w szkoleniu, poznają konwencje, gatunki i toposy literackie, strategie narracyjne oraz budowę świata przedstawionego. Uczestnicy kursu nauczą się też planować fabułę. W ramach warsztatów przewidziano spotkanie z Ewą Białołęcką, polską pisarką fantasy, która opowie o warsztacie pisarskim, relacjach z wydawcami oraz zasadzkach, na jakie trafiają początkujący literaci.


– Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam. Myślę, że to niezły pomysł dla osób w moim wieku, które wybierają się na kierunki wymagające owych umiejętności – mówi Karolina, gdyńska licealistka – w  jakimś stopniu przygotowuje to do matury z polskiego. Fajnie, że są darmowe bo takie kursy są zawsze bardzo drogie – dodaje.


Warsztaty nie będą jednak miały charakteru wyłącznie teoretycznego. Ich uczestnicy poproszeni zostaną o napisanie krótkiego opowiadania oraz wcielenie się w rolę krytyka i poddanie ocenie pozostałych prac. Ponadto wszystkie teksty zostaną opublikowane w okolicznościowym wydawnictwie, a ich autorzy otrzymają dyplom ukończenia kursu.


Przewidziano pięć sesji warsztatów, które odbędą się 15 i 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia w godzinach od 9 do 14. Szkolenia przeprowadzone zostaną w Klubie Osiedlowym „Maciuś I” na gdańskim Przymorzu, ul. Opolska 2. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie należy zwlekać. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 661 406 979 (po 16.00) lub e-mail eithel1@poczta.fm.

 

 

Justyna Bastrzyk

Projekt i wykonanie: Mehowmy