Darmowe ciepło dla gdańskich organizacji

W ramach tegorocznej, trzeciej już edycji Programu Pomocy Najuboższym Klientom, Elektrociepłownia Wybrzeże przekazała siedmiu organizacjom pozarządowym łącznie 50 tysięcy złotych na pokrycie rachunków za ogrzewanie.


EC Wybrzeże S.A. – największy trójmiejski producent ciepła od 2009 roku w ramach realizowanej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzi Program Pomocy Klientom Najuboższym, a takimi klientami są z całą pewnością organizacje pozarządowe, które nie generują zysku i nie działają dla zysku. Celem akcji jest przede wszystkim wsparcie organizacji pozarządowych. Dofinansowanie ogrzewania to doskonały pomysł, zwłaszcza, że w organizacjach pozarządowych zazwyczaj brakuje środków na utrzymanie pomieszczeń, a w tym na drobne remonty takie jak chociażby malowanie ścian, ale również na ogrzewanie i bierzące opłaty.

Trzy organizacje:  Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja „Sprawni Inaczej” oraz Polski Czerwony Krzyż, Pomorski Zarząd Okręgowy otrzymały dodatkowe wsparcie w ramach akcji internetowej „Podaj dalej ciepło”. Poprzez specjalną stronę internetową od 7 listopada do 11 grudnia 2011 internauci mogli wybrać jedną z siedmiu prezentowanych organizacji z Gdańska, Gdyni i Rumi, która miała otrzymać dofinansowanie. Łącznie oddano aż 3634 głosy.

Projekt i wykonanie: Mehowmy