Daj się usłyszeć – zgłoś swój zespół na festiwal Pif Paf

Masz zespół rockowy, mniej niż 27 lat i śpiewasz po polsku? Daj się usłyszeć – organizatorzy czwartej edycji Pif Paf Music Festival czekają na twoje zgłoszenie. Festiwal, który wspiera młode, niezależne zespoły z Trójmiasta odbędzie się w dniach 25-26 października tego roku.

 
– Wspieramy tych, którzy są na początku drogi muzycznej. Mają talent, ale nie mają funduszy na sesję nagraniową w studiu czy realizację teledysku – przekonuje Piotr Wróblewski ze stowarzyszenia Kulturnatywa, współtwórca festiwalu. Od początku sierpnia do 7 września, na stronie http://www.pifpaffestival.pl/aktualnosci/32/zgloszenia%20 przyjmowane są zgłoszenia.

 
Warto próbować, bo oprócz koncertu w trakcie październikowego festiwalu, można wygrać nagranie w gdyńskim studiu SGP oraz inne nagrody muzyczne.  – Cały czas poszerzamy pulę nagród. Stopniowo dodajemy informacje o nich na naszym fanpage’u na Facebooku i staramy się, żeby każdy zespół mógł dostać jak największe wsparcie – mówi Paweł Recki współtwórca festiwalu. Ubiegłoroczny zwycięzca festiwalu, zespół Mniejsze Zło, w nagrodę nagrał wiosną swój singiel – „21.Pif Paf Music Festival pełni również rolę edukacyjną poprzez dyskusje i warsztaty muzyczne. – Koncerty i nagrody to jedno, ale my chcemy wspierać młode zespoły kompleksowo. Co roku organizujemy warsztaty i dyskusje muzyczne na wybrane tematy. Pytamy się, co jest dla zespołów ważne i zapraszamy konkretnych gości. W zeszłym roku rozmawialiśmy o coraz bardziej popularnym finansowaniu społecznościowym, w kontekście choćby zbierania na nagranie dema dla młodego zespołu – dodaje Piotr Wróblewski

 
Do koncertu finałowego, który odbędzie się w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni, dostanie się osiem zespołów z najwyższą oceną z eliminacji. Te odbędą się w połowie września, a o wyborze zespołów zadecydują w równym stopniu internauci i jury. 

 
Nie tylko młode zespoły występują podczas Pif Paf Music Festivalu. Na zakończenie koncertowego dnia prezentują się bardziej popularne kapele. W poprzednich latach mogliśmy usłyszeć: L.U.C., MuchyKomety, czy TransSexDisco. Kogo zobaczymy w tym roku? – Na pewno będą to zespoły ciekawe pod względem prezentowanej twórczości i pasujące do festiwalu, czyli śpiewające po polsku. Możemy jedynie zdradzić, że już niedługo o koncercie poinformujemy na naszym Facebooku – przekonują organizatorzy.

Projekt i wykonanie: Mehowmy