Daj radość – weź udział w zbiórce

Biblioteka UG wraz z Fundacją Hospicyjną organizuje już po raz czwarty zbiórkę prezentów dla podopiecznych Dziecięcego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza SAC w Gdańsku.


Akcja odbywa się pod hasłem „Rozjaśnij hospicyjne niebo”. – Tym świątecznym gestem pragniemy wraz z pracownikami Hospicjum wnieść radość do domów i rodzin podopiecznych. Serdecznie zapraszamy Pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, studentów oraz wszystkich przyjaciół hospicjum do przyłączenia się do świątecznej zbiórki darów- mówią pracownicy Uniwersytetu, którzy bezpośrednio zajmują się tegoroczną zbiórką.


Prezenty można przynosić w terminie 05 – 19 grudnia 2011 r. do siedziby Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego oraz bezpośrednio na konkretne wydziały: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Wydział Chemii, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Zarządzania, Wydział Oceanografii i Geografii.


Najbardziej potrzebne rzeczy do przygotowania paczek to wszelkiego rodzaju upominki świąteczne – nowe książki, klocki, kredki, bloki rysunkowe, zabawki, słodycze, nowe prześcieradła kolorowe frotte z gumką, nowa pościel kolorowa – bawełna lub flanela, nowe ręczniki duże kąpielowe, witaminy w płynie (np. Multi – Sanostol), chusteczki nawilżone, środki do pielęgnacji dzieci: szampony, oliwki, płyny do kąpieli, kremy (np. Sudocrem), pampersy – w dużych ilościach – dla dorosłych i dzieci, proszek do prania, płyny do czyszczenia łazienek, kuchni, podłóg, mebli oraz do mycia naczyń i szyb, mydło w płynie.


– Po raz kolejny wezmę w niej udział, to bardzo dobry pomysł- tłumaczy Kasia, studentka Wydziału Zarządzania.


– Myślę, ze pomogę w zbiórce i coś przekaże, każdy powinien dostać prezent na święta to taki magiczny czas w którym nikt nie powinien być sam- opowiada Kamil, student Wydziału Prawa i Administracji.


Oprócz zbiórki każdy będzie mógł obejrzeć wystawę pt. „Mamo nie płacz” przedstawiająca fragment pracy zespołu hospicyjnego, jakim jest opieka nad najmłodszym pacjentem, która będzie jej towarzyszyć.

 

Eva

Projekt i wykonanie: Mehowmy